ECE MUMAY

12 Ağustos 1998 yılı İstanbul doğumlu, şarkıcı ve söz yazarıdır. Lise eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda tamamlamasının ardından üniversite eğitimine de İstanbul Üniversitesi Konservatuarı Türk Müziği Bölümünde devam etmiştir.

ECE MUMAY
ECE MUMAY Yeni Kalem

 

12 Ağustos 1998 yılı İstanbul doğumlu, şarkıcı ve söz yazarıdır. Lise eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda tamamlamasının ardından üniversite eğitimine de İstanbul Üniversitesi Konservatuarı Türk Müziği Bölümünde devam etmiştir. Okuldaki ilk üç senesinde kemençe üzerine uzmanlaşan Ece Mumay, son senesinde gitar bölümüne geçmiş ve çocukluk yaşlarından beri ilgilendiği bu müzik aletiyle eğitim hayatını tamamlamıştır.

Aslen Siirtli olan genç sanatçı, kariyerine YouTube kanalına yüklediği cover şarkılar ile başlamıştır. Yüklediği videoların geniş bir kitleye ulaşması ile birlikte, Trt 1 kanalında bir sabah programına konuk olarak müzik camiasına resmi olarak ilk adımını atmıştır.

2017 yılından itibaren sevenlerince ”yağmur sesli kız” olarak anılan Ece Mumay, rap müzik dünyasının başarılı isimlerinden Taladro ile “Uçurtma” adlı single parçasının yayınlanmasıyla da ayrıca bir kitle edinmiş, rap severler tarafından övgüler almıştır.

Yağmur sesli kızın “Belki Bir Gün”, “Vazgeç Gönül”, “Gitmem”, “Eylül” adlı 4 single parçası ve Pasaj Müzik şirketi ile ortak çalışması olan, tamamı akustik ilk albümü “Odamdan”  2017 yılında piyasaya sunulmuştur. 2019 yılında “Söyle”, “Hırka” isimli single şarkılarını ve 2020 yılında ise “Senden Sonra”, “Ansızın”, “Galaksi”  şarkılarını çıkarmıştır. “Galaksi” şarkısı Netd Müzik tarafından YouTube üzerinden yayınlanmasının ardından kısa bir süre içinde çok fazla dinlenmiş, böylece 2020 yaz müzik hitlerine girmeyi başarmıştır.

Başarılı ve genç sanatçı “Ax pişti te yar” isimli şarkıya getirdiği yorumla ve konserlerinde ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı yayınlarda söylediği Arapça, Kürtçe şarkılarla “Müziğin dini, dili, ırkı yoktur.” düşüncesini kendi jenerasyonuna aşılamayı hedeflediğini bir müzik programında belirtmiştir. Yeni müzikler indir

Sosyal medya hesaplarında da oldukça aktif bir kullanıcı olan Ece Mumay, aynı zamanda YouTube kanalına da cover videoları yüklemeye devam etmektedir. Mumay’ın müzik çalışmalarına ulaşmak için Ece Mumay Mp3 indir öneriyoruz!

Kaynak:  Mp3 indir

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi