Hosting nedir?

Dijitalleşen çağımızda artık verilerimizi kendi bilgisayarımızda saklamak yerine buluttaki 7/24 açıklık 7/24 güvenlik ve benzeri imkanlar sunan sunucularda saklamak daha avantajlıdır.

Hosting nedir?
Hosting nedir? Yeni Kalem

 

Dijitalleşen çağımızda artık verilerimizi kendi bilgisayarımızda saklamak yerine buluttaki 7/24 açıklık 7/24 güvenlik ve benzeri imkanlar sunan sunucularda saklamak daha avantajlıdır. Clouddaki bu saklama alanlarına hosting denilmektedir. Hostingler kullanılma çeşitlerine göre birden fazla çeşitte bulabilirler. Hostingler verilerimizi depolarken aynı zamanda dışarıya hizmet vermek istediğiniz işlerinizde de kullanılabilir. Bunların en başta gelen örneği web siteleridir. Web sitelerinin yanı sıra hosting denince akla gelen diğer hosting hizmetlerinden bazıları ise şunlardır; sql sunucular, ip santraller, domain controller, DNS serverlar vb.

Hosting firmaları 7/24 hizmet vermelidir

Hosting firmalarında hosting yerinde insanlara hizmet veren sunucuları barındırma şekilleri çok önemlidir. Hosting firmalarının barındırdığı sunucuların özellikle 7gün 24saat yüzde yüze yakın açık hizmet verebilir olmaları çok önem arz etmektedir. Ayrıca hosting firmalarının barındırmış olduğu sunucuların fiziksel ve sanal güvenliği de çok önemli bir. Eğer ki güvenliği iyi sağlanmamış bir hosting sağlayıcısıyla çalışırsanız verilerinizin hem fiziksel çalınması hem de sanal ortamda çalınması söz konusu olabilir. Bu noktada Kivi Host, uzman kadrosuyla sanal güvenlik noktasında son teknoloji yazılım ve donanım cihazlarını kullanmaktadır. Ayrıca sunucuların fiziksel olarak tutulduğu ortamın güvenliği de 7 gün 24 saat çeşitli güvenlik unsurlarıyla beraber en üst düzeyde sağlanmaktadır. Verilerinizin güvenliği uzman ekip tarafından her daim sağlanmakta ve gelebilecek olan siber saldırılara karşı Kivi Host domain hostingten hizmet alan müşteriler için ücretsiz olarak önlem alınmaktadır.

Kaynak: https://www.kivihost.com/hosting

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi