Jandarma Astsubay Alımları

Her yıl kadın erkek fark etmeksizin belirli kontenjanlar aralığında Jandarma astsubay alımı yapılmaktadır.

Jandarma Astsubay Alımları
Jandarma Astsubay Alımları Yeni Kalem

Her yıl kadın erkek fark etmeksizin belirli kontenjanlar aralığında Jandarma astsubay alımı yapılmaktadır. Adaylar doldurdukları başvuru formlarının onaylanması doğrultusunda yazılı sınavlara tabii tutulur ve istenilen puanı alırlarsa sözlü mülakat aşamasına erişebilirler. Tüm aşamalarda başarı kaydettikleri takdirde Türk Silahlı Kuvvetlerinde Sözleşmeli Astsubay olarak görev alabilme şansını yakalarlar. Sözleşmeli Astsubay olma şartlarından aşağıda sizlere kısaca bahsettik.

  • Ön Sözleşme Hakkında;

Askeri eğitime alınmaları konusunda yapılan ve askeri eğitim dönemi başlangıcı ile subaylık veya astsubaylık nasıp onayı tarihine geçecek olan süreyi kapsayan sözleşmedir.

  • Türk vatandaşı olmak
  • Kanunda belirtilen öğrenim ile ilgili şartları taşımak
  • Sağlık yönetmeliğinde ki şartlara uygun olmak
  • Kamusal haklardan muaf edilmemiş olmak

Gibi şartlar ve daha bir kaçı daha sağlandığında aday olmaya hak kazanılabilmektedir. Diğer şartlar için www.militaryapp.net adresini ziyaret edebilir detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sözleşmeli Alımlar

Jandarma uzman erbaş, astsubay ve subay alımı sözleşme süreleri bulunmaktadır. Sözleşmeli subay adayları ön sözleşmeye tabi tutularak askerî eğitime alınırlar. Eğitimi başarı ile tamamlayan adaylardan yönetmelikte belirtilen şartları taşıyanlarla sözleşme yapılır ve bu kişiler teğmen rütbesine erişebilirler. Sözleşme süreleri üç yıldan az ve dokuz yıldan fazla olmamak şartıyla, hizmet gerekleri ve yetiştirme maliyetlerine bağlı olarak kuvvet, sınıf ve branşlara göre yönetmelikte belirlenir. Yönetmelikte belirlenen şartları taşıyanların istekleri halinde sözleşmeleri yenilenebilir. Daha fazla bilgi almak için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi