SPOR
Giriş Tarihi : 01-07-2021 10:33   Güncelleme : 01-07-2021 10:33

Wimbledon’a Katılan Türk Tenisçiler

Wimbledon Tenis Turnuvası bilinen en popüler ve geçmişi olan bir turnuvadır. 1877 yılında oluşturulan bu turnuva All England Lawn Tennis ve Croquet Club tarafından düzenlenmiştir.

Wimbledon’a Katılan Türk Tenisçiler

Wimbledon Tenis Turnuvası bilinen en popüler ve geçmişi olan bir turnuvadır. 1877 yılında oluşturulan bu turnuva All England Lawn Tennis ve Croquet Club tarafından düzenlenmiştir. Wimbledon Tenis Turnuvası her haziran ayının son haftası Londra’da düzenlenir ve iki hafta sürmektedir. Bu turnuvada tenisçilerin beyaz giyme zorunluluğu vardır. Dünya üzerinde en başarılı tenisçilerin katıldığı bu turnuvada Türk tenisçilerimizde maçlara çıkmıştır. Bu yazımızda sizin için Wimbledon’a katılan Türk tenisçileri derledik;

1 - Nazmi Bari

15 yıl üst üste Türkiye’de şampiyon olan Nazmi Bari, Glam Slam turnuvalarına katılan ilk Türk tenis oyuncusudur. 1959 yılında ise Wimbledon’a katılmıştı.

2 -  Çağla Büyükakçay

1989 yılında dünyaya gelen 31 yaşındaki başarılı tenisçi 2011 yılında Wimbledon ön elemelerine katılmıştır.

3 - İpek Soylu

Başarıları ile bizleri gururlandıran İpek Soylu Wimbledon Tenis Turnuvasında ana tabloda oynayan ilk Türk kadın tenisçidir. Bununla birlikte 2014 yılında Amerika Açık’ta Türkiye’nin ilk Glam Slam kupasını ülkesine kazandırmıştır.

4 - Melis Sezer

28 yaşındaki başarılı tenisçi Melis Sezer 2010 yılında Avustralya Açık Glam Slam Gençler Turnuvası’nda oynayan ilk Türk tenisçi olmuştur. Aynı zamanda 2009 yılında Wimbledon’da gençler kategorisinde elemelere katılan ilk Türk tenisçi olmuştur.

5 - İpek Şenoğlu

41 defa Türkiye Şampiyonu olan ve defalarca kez milli takımda ülkesini temsil eden başarılı tenisçi İpek Şenoğlu Wimbledon ‘a katılan ilk Türk kadın tenis oyuncumuzdur.

Tenis severler tenis maçlarının heyecanını Oley.com ile yaşıyor. Siz de başarılı tenisçilerimizin maç heyecanına ortak olmak ve iddaa heyecanını yaşamak istiyorsanız web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.