Bebek Uyku Tulumu Neden Tercih Edilir?

Bebek Uyku Tulumu Neden Tercih Edilir?
Bebek Uyku Tulumu Neden Tercih Edilir? Yeni Kalem

 

 

Bebeklerin sağlıklı bir uyku uyumaları için hem yattıkları yerin hem de giydikleri uyku tulumlarının rahat olması gerekir. Bebeklerine konforlu bir uyku ortamı sağlamak isteyen ebeveynler bebek uyku tulumu seçimi yaparken son derece dikkatli davranmalıdırlar. Bu noktada yapılan araştırmalarda bebek uyku tulumlarının pek çok farklı özelliğine de dikkat edilmesi gerekir. Bebek uyku tulumlarında özellikle ön plana çıkan TOG değeri, bebek uyku tulumu seçimi yaparken en belirleyici özelliklerden bir tanesi oluyor.

 

Bebek uyku tulumlarının tamamen pamuklu kumaştan yapılıyor olması bebeklerin uykularında çok daha rahat hissetmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra, pamuklu ürünler diğer sentetik ürünlere nazaran çok daha sağlıklı olmaktadırlar. Son zamanlarda bebek uyku tulumu üretimlerinde de pamuklu kumaşların kullanımına son derece önem verildiği görülmektedir.

 

Bebek Uyku Tulumu Seçiminde Öne Çıkanlar

 

Bebek uyku tulumu seçimi yapmak isteyen aileler farklı kriterleri göz önünde bulundurmalıdırlar. Bebek uyku tulumunda beden seçiminin yapılması bu noktada son derece önemli olan noktalardan bir tanesi oluyor. Bebeklerin gece yataklarında rahat rahat hareket edebilmeleri için beden seçiminin en uygun şekilde yapılması gerekir.

 

Bebek uyku tulumlarının farklı modelleri olduğu bilinmektedir. Bebek uyku tulumu satın alırken kullanışlı modelleri tercih etmesi son derece faydalı olacaktır. Bebeklerin uykularında üstlerini açmamaları için özel olarak tasarlanan modeller bu noktada ön planda oluyorlar. Aynı zamanda kolay yıkanabilen bebek uyku tulumlarını tercih etmek de son derece önemli olan konulardan bir tanesi.

 

Bebek uyku tulumu seçerken TOG değerine kesinlikle bakılmalıdır. TOG değeri, uyku tulumu ile oda sıcaklığının uyumunu gösteren bir değerdir. Bu değere göre bir bebek uyku tulumu satın alarak bebeklerin fazla terlemesinin ve üşümesinin de önüne geçmek çok daha kolay olacaktır. Bebeklerin uyku düzenlerini etkileyen en önemli unsurlardan birisi de bebeğin vücut ısısı olmaktadır. Bu nedenle de bebeğin vücut ısısına uygun bir bebek uyku tulumu seçilmesi gerekir. Bebek uyku tulumu seçerken farklı kriterleri göz önünde bulunduranlar KidZee markasının ürünlerini de incelemektedirler.

 

Yazlık Bebek Uyku Tulumu Neden Alınmalı?

 

Yaz aylarında bebeklerin vücut ısılarını koruması fazla sıcaklardan dolayı bir hayli zor bir hale gelebilir. Ebeveynler de bebeklerinin fazla terlemesini önlemek için gündüzleri gerekli tedbirleri alıyor olsalar bile gece aynı tedbirleri alabilmek pek de mümkün değildir. Bu nedenle de bebek uyku tulumu tercihi yaparak bebeklerin yaz aylarında terlemeden sağlıklı bir uyku uyumaları sağlanabilir. Yazlık uyku tulumlarının nefes alabilen kumaşları sayesinde, fazla terleme ve tahrişlerin de önüne geçilmiş olur. Yazlık bebek uyku tulumu satın alarak bebeklerinin uykusunda terlemesini önlemek isteyenler https://kidzee.com.tr/urun-kategori/zeesuit-2/yazlik-bebek-uyku-tulumlari/ internet sitesini ziyaret edebilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi