GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-07-2021 16:32   Güncelleme : 12-07-2021 16:32

Refleksoloji Hakkında Bilgilendirme!

Refleksoloji, genel bir tanımı yapılması gerektiğinde aslında vücudumuzdaki tüm organlara uzanan sinirlerimizin bulunduğu uç kısımlara, yani el ve ayaklarımıza baskı uygulama tekniği ile çeşitli hastalıkları iyileştirmeye çalışma yöntemidir.

Refleksoloji Hakkında Bilgilendirme!

Refleksoloji, genel bir tanımı yapılması gerektiğinde aslında vücudumuzdaki tüm organlara uzanan sinirlerimizin bulunduğu uç kısımlara, yani el ve ayaklarımıza baskı uygulama tekniği ile çeşitli hastalıkları iyileştirmeye çalışma yöntemidir. Bu alanda yapılan çalışmalar gerçekten de Refleksoloji biliminin işe yaradığını ve sinir uçlarına yapılan her türlü masajın baskının, gerekli eğitimleri uygun şekilde yapılması durumunda işe yaradığını ve hasar bulunan organın iyileşmeye meyilli olduğunu göstermektedir.

Bu yüzden de Refleksoloji eğitimi veren bu kurum, ülkemiz içerisinde Refleksoloji bilimine oldukça iyi şekilde temsil etmeye çalışmış ve çoğumuzun bir bilgisi olmayan budala bizlere olabilecek en iyi şekilde aktarmaya çalışmıştır. Hatta genel bakış atmamız gerekirse yirmi yılı aşkın bir süredir onlarca çalışmayı sürdürmüş ve bu alanda olabilecek en iyi şekilde aktif olmaya çalışmıştır.

Refleksoloji Ve Ülkemizin Tanışma Süreci!

İçerisinde henüz yeni yeni tanınan Refleksoloji bilimi, kurumun sunduğu Refleksoloji eğitimleri ile beraber daha da tanınmış, aynı zamanda Avrupa içerisinde bulunan düzeye ulaşabilmek adına da oldukça iyi işler bastırılmıştır. Kurumun kendi içerisinde Refleksoloji bilimi ile ilgili yazdığı kitap, gelişmesini istedikleri bu dalın öğrencileri için de oldukça verimli bir kaynak haline gelmiştir.

Alanındaki tüm gelişmeleri en iyi şekilde takip eden replik Refleksoloji eğitimi, şu anda var olan en iyi seviye ulaşabilmek adına bir çok faaliyete ev sahipliği yapmış bunun yanı sıra yurdumuz içerisindeki her bireyin bu konuda bilgilenmesi için de ellerinden geleni sağlamışlardır. Hatta bu konuda ülkemizin tanınan ve ileri gelen kişilerinden de yardım alınmış, onlara Refleksoloji biliminden yararlanmaları konusunda yardımcı olmuşlardır.

Ülkemizin İçerisinde Refleksoloji Bilimi!

Sadece ülkemizde değil yurtdışı içerisinde de binlerce kişiye en profesyonel şekilde Refleksoloji eğitimi sunan kurum aynı zamanda belirli dönemde meydana gelen kongrelerde, tanıtımlarda Refleksoloji bilimine ve eğitimini tanıtmak için gerekli olan tüm faaliyetleri yerinde göstermiştir. Bunun yanı sıra klinik Refleksoloji İçin devlet ve kamu hastanelerinden de yardım almışlardır ve tanıtımlarını, eğitimlerini bu şekilde olabilecek en yüksek verimli aktarmaya çalışmışlardır. Hala aynı şekilde hizmet vermeye devam eden kurum ülkemiz içerisinde bu bilimin en iyi temsilcilerinden biridir.

Refleksoloji Temsilcileri!

Refleksolojinin ne olduğu, hangi alanlarda kullanıldığı, kimler tarafından kullanılması kimler tarafından kullanılmaması gerektiğini olabilecek en güzel şekilde eğitimleri içerisinde aktaran ve bu alanda oldukça başarılı yaptığı eğitimlerle Refleksoloji alanında profesyonel insanlar yetiştiren kurum gerçekten de İkimizde büyük başarılara imza atmıştır.

Bunun yanında bulundurduğu uzman kadro içerisinde Refleksoloji konusunda tez yazmak isteyen kişilere de tez danışmanlığı yapmıştır.  Yani bu alanda genel olarak tüm hatlara sahip çıkmıştır. Bunu yaparken kurumsallaşma yolunda da kendi bünyesinde bulunan Halil Tabur ve Esat Başaran önderlik yapmış ve tüm uzman kadro ülkemiz için oldukça yararlı işlere imza atmıştır.