Steam Türkiye Kullanım Rehberi

Steam kullanım rehberinizde bulunan herhangi bir yazılım ve oyun için rehber oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu rehberi bulmak için Steam Topluluk bölümüne gitmelisiniz.

Steam Türkiye Kullanım Rehberi
Steam Türkiye Kullanım Rehberi Yeni Kalem

 

Steam Türkiye, kullanım rehberinize herhangi bir oyun ya da yazılım oluşturmanızda öncülük eder. Oluşturduğunuz bu rehberi bulmak için iki yöntem bulunuyor.

  • Steam Topluluk bölümüne giriş yaparak profilinize girin.
  • Sağ üst sütunda bağlantıların olduğu bir liste göreceksiniz. Rehberlerinize bakmak için bu listeden "Rehberler" bağlantısına tıklamalısınız.
  • Belli bir oyun ya da yazılım için "Rehberler" bölümünden giriş yapın.
  • Bir oyunun ya da yazılımın topluluk merkezinden "Rehberler" sekmesine tıklamalısınız.
  • Sağ üst sütunda "Rehberleriniz" bölümünün alt kısmında bulunan "Yarattığınız rehberler" seçeneğine tıklamalısınız.

Steam Türkiye kullanım rehberi bulmak için yukarıdaki adımları takip etmelisiniz.

Steam’ı Türkiye’de Kaç Kişi Kullanıyor?

2021 Ocak ayının başında yapılan steam istatistik doğrultusunda 25,5 milyon kullanıcısı bulunuyor. Aynı zamanda Steam Türkiye paltformunda aynı anda 26,5 milyon kişi’nin oturum açtığı steam istatistik ile belirlenmiştir. Ülkemizde oldukça popüler bir platform olduğunu söylemek isteriz. Burada oynayacak çok fazla oyun bulunuyor. Steam, Counter Strike Global Offensive (CSGO) gibi en popüler oyuna sahip bir platformdur. Oyuncular bu platformda buluştuğu için platformda kullanıcı sayısı artmaktadır. Türkiye’de oldukça popüler bir platform olduğu için her geçen gün kullanıcı sayısı artıyor.

Steam Nasıl Kullanılır?

Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri için en uygun olan Steam üzerinden oyun almak oldukça kolaydır. Steam Türkiye, zaman zaman kampanyalar yaparak oyunculara indirim imkanı sunan dijital market platformudur. Özellikle yılda bir kez olan Black Friday ve yıl sonunda Steam’da oyuncular için büyük indirimler uygulanıyor. Aynı zamanda Steam Türkiye de arkadaş ekleme, arkadaşlara oyun hediye etme ve oyunları beraber oynama gibi seçenekler var. Steam tarafından sağlanan kolaylıklardan biri de oyun yedekleme olanağıdır. Bu sayede başka bir bilgisayarda Steam oyunlarına erişim sağlayabilirsiniz. Kolaylıkla indirerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Dünya’nın dört bir yanında sevilen bir platformdur. Türkiye’de ise oldukça popüler bir platformdur.

Detaylı bilgi için; https://www.hubogi.com/category/global-haberler/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Adam, Evinde Sırtından 13 Kez Bıçaklanmış Halde Bulundu
Genç Adam, Evinde Sırtından 13 Kez Bıçaklanmış Halde Bulundu
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!