SEO İçin Kullanabilecek Olduğunuz Araçlar

Burak Şengüloğlu Türkiye üzerinde yeni medya konusunda oldukça durmuştur.

SEO İçin Kullanabilecek Olduğunuz Araçlar
SEO İçin Kullanabilecek Olduğunuz Araçlar Yeni Kalem

 

Burak Şengüloğlu Türkiye üzerinde yeni medya konusunda oldukça durmuştur. Yapmış olduğu araştırmalar neticesinde şu an gençlerimiz ve diğer yaş gruplarının da dahil olduğu sosyal medya ağları, E-Sport, oyun ve alışveriş gibi alanlara oldukça ilginin arttığını da gözlemlemiştir. Burak Bey yeni nesil girişimcilik üzerine üretmiş olduğu içerikleri okuyucuları ile site üzerinden paylaşarak aktif bir rol oynamaktadır. 2017 yılında kurmuş olduğu buraksenguloglu.com sitesi üzerinden aktif bir şekilde kişisel blog yazılarının paylaşımını sürdürmektedir.

Burak Şengüloğlu site içerisinde seo nasıl yapılır? Gibi sorulardan tutun birçok farklı içerikler ile okuyucularına değerli bilgiler sunmaktadır. Bunlardan biri de SEO üzerinde kullanılan araçlardır. SEO içerisinde birçok farklı araçlardan faydalanmanız mümkündür. Kimisi ücretli kimisi ise ücretsiz içerik yardımı sunan uygulamalardır. Bunlardan biri olan Alexa genellikle bakıldığında Ahrefs ile benzer özellikler sergiler. Amazon’a bağlı bir araç olarak piyasa üzerinde öne çıkmıştır. Ancak geçen zaman diliminde pek fazla popüleritesi kalmamıştır.

Alexa’nın Sahip Olduğu Önemli İşlevler

Alexa temel olarak bakıldığında önemli bir konuma sahiptir. Bu konumu ise Alexa Traffic Rank olarak adlandırılan trafik sıralama özelliğidir. Bu işlem sayesinde web siteleri arasında gerçekleşen farklı rekabetler ortaya çıkarılmaktadır. Genellikle net değil tahmini veriler ile hareket eder. Ancak ücretli Alexa paketlerinden faydalanırsanız bu durum sadece gerçek veriler olarak yerini alacaktır. Alexa aracı da Ahrefs gibi birçok SEO aracına ev sahipliği yapmasıyla ön plana çıkmış bir kullanımdır.

Uygulama içerik araştırması gibi birçok konu hakkında siz kullanıcılarına tavsiyeler verir. Bunun yanında rakiplerinizden daha önde olabilmeniz adına rekabetçi analizler gerçekleştirebilir. Konu araştırmalarını seçerek konuya uygun en iyi web sitelerini görüntülemenizde yardımcı olur. SEO analizi, anahtar kelime araştırması ve rekabet analizi gibi birçok konuda kullanıcılarına aktif hizmet sağlar. Böylece internet gibi oldukça büyük bir mecrada ister dijital pazarlama isterse de e-ticaret siteleri olsun sizleri en iyi noktada gösterebilir.

SEO ve Dijital Pazarlamaya Genel Bakış

SEO ve dijital pazarlama yan yana konumlandırıldığında ikisi de oldukça önemlidir. Turizm sektöründe olsun, hizmet sektöründe olsun birçok alanda kullanıma sahiptir. Çünkü bu işlemlerde gerçekleştirilen dijital pazarlama çalışmalarında bir ürün için tanıtım veya pazarlama içeriği yoktur. Gerçek bir deneyimi müşteriye, alıcıya pazarlayabilmek önemlidir. Bu sebepten ötürü şirketler için SEO çalışmaları kuruluşların düzenlemiş olduğu çeşitli aktiviteler, etkinlikler veya başka kampanyalar için dijital pazarlama aktiviteleri önemli bir yer tutar.

Özellikle de Turizm sektörü içerisinde çok daha fazla dinamik vardır. Pandemiyi, siyasi krizleri, ekonomik krizleri ve daha birçok etkeni ele aldığımızda sektör oldukça hırpalanmış durumdadır. Bu nedenle özellikle de turizm sektöründe covid-19 neticesinde dijital pazarlamanın önemi daha da baskın hale gelmiştir. Normal şartlarda şubeler üzerinden satışlarını gerçekleştiren tur şirketleri artık online üzerinden daha pratik ve kolay bir süreçle işlemleri gerçekleştirmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi