Avukat- Arabulucu Esra Nur Aydemir Gür

2018 yılında Avukat Esra Nur Aydemir Gür tarafından kurulmuş olan büro; avukatlık, arabuluculuk alanlarında faaliyet göstermektedir.

Avukat- Arabulucu Esra Nur Aydemir Gür
Avukat- Arabulucu Esra Nur Aydemir Gür Yeni Kalem

 

2018 yılında Avukat Esra Nur Aydemir Gür tarafından kurulmuş olan büro; avukatlık, arabuluculuk alanlarında faaliyet göstermektedir. Hizmet verdikleri başlıca alanlar İdare hukuku, Tüketici hukuku, İcra ve İflas hukuku, Sigorta hukuku, İş hukuku, Gayrimenkul hukuku ve Tazminat hukuku olmasının yanında diğer hukuki alanlarda da hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetlerine devam etmektedir. Bunun yanında Tüketici hukuku, İş hukuku, Banka ve Finans hukuku ve Ticaret hukuku alanlarında da 2019 yılından bu yana arabuluculuk hizmeti sunmaya devam etmektedir. Hukuk kurallarına bağlı bir şekilde ilerleme sağlayarak dava süreci ile ilgili gelişmeleri en iyi şekilde takip etmektedir ve görevini en hızlı ve etkili şekilde çözüme ulaştırmaktadır.

Çalışma Alanları

Hukuk alanının pek çok alt dalı bulunmaktadır. Büroda bu çalışma alanlarından pek çoğu ile ilgili dava süreçleri yürütülmektedir. İdare hukuku alanında idarenin örgütlenmesi ve faaliyetlerine ilişkin anayasada belirtilen kurallar çerçevesinde hak ve hürriyetlerin dengelenmesini sağlaması gerekilen dava süreçlerinde; Bireysel İş Hukuku ve Toplu İş Hukuku konularında iş ilişkisini işçi ve işveren arasında düzenleyen hukuk kurallarının uygulanması gereken davalarda; evlenme, boşanma, veraset, nafaka yükümlülükleri, eşler arası mal paylaşımı, evlat edinme gibi konuların yer aldığı Aile hukuku davalarında ve bunun gibi pek çok konuda çalışmalarına devam etmektedir. Ankara avukat ihtiyacınız için Mahal Ankara Plaza’da ofisi bulunan Avukat Esra Nur Aydemir Gür’ü ziyaret edebilir ve kendisinin desteklerini alabilirsiniz.

Avukatlık Ücretleri

Söz konusu olan hukuki işlemler olduğunda vatandaşlar yeteri kadar bilgiye sahip olamadığından bir avukatla çalışma gereği duyarlar. Bu noktada avukatlık ücretini kim öder sorusuyla karşılaşılmaktadır. Avukat vekalet ücretinin kim tarafından ödeneceği konusu açıklığa kavuşturulması gereken bir konudur. İlk olarak avukatlık ücreti olarak avukat ile müvekkil arasında gerçekleştirilen anlaşma uyarınca müvekkilin avukatına ödediği vekalet ücreti bulunmaktadır. Bu avukatlık ücreti haricinde haklı olan, davayı kazanan tarafa davayı kaybeden tarafından “Yasal Vekalet Ücreti” ödenmektedir. Bu ücret mahkeme tarafından davayı kazanan kişinin maddi zararını karşılaması için sağlanan bir ödemedir ve bu ödeme duruşmanın vekiline yani avukata yapılmaktadır.

Avukatım Olmak Zorunda Mı?

Türk Hukuk Sistemi’nde hiçbir bireyin avukat ile temsil edilmesi zorunluluğu yoktur. Bireyler kendileri bir avukatı olmadan da hukuki süreçlerde yer alabilmektedir. Yasal olarak erişkin kabul edilen tüm bireyler dava süreçlerini kendisi yürütme özgürlüğüne sahiptir. Ancak üye sayısı yüzün üzerinde olan kooperatifler, esas sermayesi 250.000 TL’nin üzerinde olan anonim şirketlerin anlaşmalı bir avukat bulundurma zorunluluğu vardır. Bu zorunluluğu yerine getirmeyen kuruluşlar ise avukat tayin etmedikleri her ay için para cezası ödemek durumundadır. Yüksek bütçeli veya çok fazla sayıda kişinin bulunduğu ortamlar bir istisna olarak düşünülürse, bunun haricinde kimsenin avukat tutma gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi