Su Yalıtım Yöntemleri ve Polyurea Sprey Sistemler

Su yalıtımı, herhangi bir yüzeyin veya nesnenin su geçirmeyerek suya dayanıklı hale getirilmesi ve suyun yüzeye, yapıya girmemesi işlemidir.

Su Yalıtım Yöntemleri ve Polyurea Sprey Sistemler
Su Yalıtım Yöntemleri ve Polyurea Sprey Sistemler Yeni Kalem

 

Su yalıtımı, herhangi bir yüzeyin veya nesnenin su geçirmeyerek suya dayanıklı hale getirilmesi ve suyun yüzeye, yapıya girmemesi işlemidir. Su yalıtımı yapıların uzun ömürlü olması ve bağıl nemin yapıya zarar vermemesi açısından önem arz etmektedir. Böylelikle yapının ömrü uzayacak ve nemin yapı üzerindeki etkileri engellenecektir.

Su yalıtımı suya ve neme maruz kalan tüm yapılara ve yüzeylere uygulanması gereken bir işlemdir. Suya maruz kalan çatılarımız, balkon ve teraslarımız, bodrum kat perdelerimiz bu işlemi gerektiren yapılardır. Bunların dışında havuzlar, su depoları, su arıtma depoları ve benzeri yapılar da su yalıtımı işleminin en çok uygulandığı yapılardır.

Su yalıtımı konforlu ve güvenilir bir yapının devamlılığı için gerekli olmakla beraber su yalıtımı için kullanılan malzemelerin ve ürünlerin de önemli olduğunu söylemeliyiz. Su yalıtımı için uygulanan sistem uzun ömürlü olmalı ve bu uygulanan ile su yalıtımı tamamen sağlanmalıdır. Uygulanan sistem hem ekonomik hem uzun ömürlülük hem de kalite sağlamalıdır. Tüm bunları ve daha fazlasını sağlayan son teknolojik su yalıtım ve kaplama ürünü polyurea bu konuda yüzde yüz hizmet sunan bir ürün niteliği taşımaktadır.

Su Yalıtım Yöntemi Olarak Polyurea

Polyurea, isosiyanat ve poliamin karışımından meydana gelen çift kompanetli izolasyon ve kaplama ürünüdür. İlk olarak masaüstü kenarları korumak için geliştirilmiştir. Hızlı reaktive olan bu ürün bağıl neme karşı duyarsızlığı ile birçok yüzeyde kullanışlı olmaktadır. Çelik ve betona da mükemmel bir yapışma sağlamaktadır. Sprey kalıplama içinde kullanılmaktadır. Sert bir kaplama özelliği bulunan polyurea, hızlı kürlenme özelliği sayesinde hızlı bir şekilde kaplama katı oluşturabilmektedir.

Polyurea bağıl neme duyarsızlığı, hızlı bir şekilde kat oluşturması, sert bir kaplama olması ve uzun vadeli bir çözüm olmasından dolayı su yalıtımında kalitede ilkte yer almaktadır. Polyurea’nın en büyük avantajı ise uzun vadeli olmasıdır.

Polyurea Kullanım Alanları

Polyureanın kullanım alanları oldukça geniştir ve beton gibi yüzeylerde de kullanılabilen güçlü bir üründür. Polyurea ayakkabı, terlik, halı altı köpüğü gibi birçok alanda bir birleştirme ve tutma ürünü, yani güçlü bir yapışkan olarak da kullanılmaktadır. Bunların dışında su izolasyonu ve kaplama alanlarında kullanımı şöyledir:

·         Fabrika yapıları ve zeminleri

·         AVM otopark ve zeminleri

·         Spor salonları

·         Soğuk Hava Depoları

·         Araç kasaları

·         Gıda Üretim Alanları

·         Endüstriyel alanlarda zemin kaplaması

·         Perde ve beton su yalıtımı

·         Çatı, teras ve balkonlar

·         Havuzlar

·         Su depoları

·         Arıtma tesisleri

Görüldüğü üzere polyurea kullanım alanları ve ihtiyaç duyulan yapılar oldukça fazladır. Poliüretan konusunda uzmanlaşmış bir firmamızda bu ürünün hizmeti ise son teknoloji ile devam etmektedir.

PLUSKİM Polyurea Sprey Sistemler

PLUSKİM olarak polyurea sprey sistemlerimiz şunlardır:

·         Saf Polyurea

·         Hibrit Polyurea

·         Astarla

·         Son Kat UV Kaplama

PLUSOL C-501-xx serisi saf poliüre sistemler sprey enjeksiyon makineleri ile uyguladığımız çift bileşenli sistemlerdir.

 Kaynak: https://pluskim.com.tr/product/polyurea-sprey-sistemler/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi