MAGAZİN
Giriş Tarihi : 03-09-2021 22:46   Güncelleme : 15-09-2021 14:21

Abdurrahman Tutar: Bu tiyatro senaryom benim için bir ilkti

Genç oyuncu Abdurrahman Tutar, Hikayenin Sonu isimli tiyatro oyununu anlattı. ‘’Bu eserim benim için ilkti ve tüm duygularımı bu senaryoda topladım, ekibim için yeni bir çalışma planlarının temelini atıyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Tutar: Bu tiyatro senaryom benim için bir ilkti

Genç oyuncu Abdurrahman Tutar, Hikayenin Sonu isimli tiyatro oyununu anlattı. ‘’Bu eserim benim için ilkti ve tüm duygularımı bu senaryoda topladım, ekibim için yeni bir çalışma planlarının temelini atıyorum.’’ ifadelerini kullandı. Abdurrahman Tutar ve Hikayenin Sonu Uzun zamandır sahnelerde olan Abdurrahman Tutar Show TV’de yayınlanan Klavye Delikanlıları isimli dizidede Ufuk karakteri ile de karşımıza çıkmıştı. Şimdi kendi senaryosunu yazıp, yöneten Abdurrahman Tutar finalinde hem komedi olan, hemde dram olan trajik komedi oyununun çalışmalarına başladı. İzmir Turnesi ve Çanakkale Turnesi yapmayı planladığı oyunda bol bol kahkaha, absürt komedi ve birazda hüzün olduğunu izleyenleri şaşırtacağının sinyallerini verdi. Genç yaşta bir çok oyun yöneten ve başarılara imza atan Abdurrahman Tutar kimdir, kaç yaşındadır? Abdurrahman Tutar kimdir, kaç yaşındadır? Aldığı ödüller, oynadığı diziler ve filmler hangileridir? Adı: Abdurrahman Soyadı: Tutar Yaşı: 26 Burcu: Kova

İşte merak edilen tanınmış oyuncunun hakkında ki detaylar: Oyuncu ve yönetmen; Abdurrahman TUTAR, 1995 yılında Erzincan'da dünyaya geldi Özel kurum ve tiyatro eğitim kamplarından eğitim alırken Adnan Menderes Üniversitesi'nde Yaratıcı Drama Eğitimini tamamladı. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nden 2015 Yılında mezun oldu. Mesleki yaşamına 2009 yılında amatör olarak başladı. 2013 yılında üniversite topluluğu olarak kendi tiyatro ve sanat topluluğunu kurdu. 2014 Yılında tiyatrosunun ismini Morris Tiyatro Sanat Topluluğu olarak belirleyip çalışmalarına özel sektör olarak devam etmeye başlamıştır.

2017 Yılına kadar yetişkin ekipleri ile çalışıp Çanakkale'nin başta Çan ilçesi olmak üzere  bir çok ilçesinde çalışmalar, sosyal sorumluluk projeleri ve gösteriler yapmıştır. 2017 Yılında Moyyis Tiyatro isminde çocuk grupları kurmaya başlamıştır. Yaptığı çalışmalar ve her yıl diğer ilçelerde kurduğu yetişkin ve çocuk ekipleriyle Çanakkale ve bölgesinin en aktif topluluğu haline gelmiştir. Çan Belediyesi, Çan Halk Eğitim Merkezî, Çanakkale Gençlik Merkezî, Yenice Halk Eğitim Merkezî ve Milli eğitime bağlı bir çok okulda, ekipler kurarak şenlikler, gösteriler ve projeler hazırladı.