Bu seferde "Doğa" için koşulacak

Bu seferde
Bu seferde Yeni Kalem

İl çapında meydana gelen yangınlar nedeniyele Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri'nin gönüllü insanları yardım seferberliği gösteriyor.  Çoğu bölgesinde yangınlarla savaşan Muğla ili ve ilçelerinde geçtiğimiz ay ve bu aydan itibaren gerçekleşen yangın felaketlerinde çok fazla bölgede ağaçlar kül olurken, yüzlerce melbet hane de yangından etkilendi. İl Müdürlüğünce 4 farklı yangın yeri için 4 farklı destek ekibi toplandı.  Bu felaketten zarar gören yerlerde  gençlere ve çocuklara motivasyon etkinlikleri düzenlendi.

Muğla ilinin neredeyse bütün ilçelerinde uygulanan projede, Uşak, Manisa, Aydın, İzmir'in de yer aldığı ve farklı şehirlerden gelmiş destekçilerle birlikte oluşan 200 kişilik takım, yangından zarar gören sakinleri için 2000 eve giderek 800'e yakın kişiye farklı faaliyetler sunuluyor.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü "SPORLA DESTEK" diyerek oradaki halkı mutlu etmeye çalıştı. Muğla Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman ise yaptığı açıklamayla, "AMACIMIZ MORAL MOTİVASYONU YÜKSELTMEK!, ilimiz genelinde çeşitli ilçelerimizde yaşanan yangın afetiyle mücadele kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 17 tesisimizi yangınlara mücadele için tahsis ettik. Yurtlarımızda afetzede ve görevliler olmak üzere toplam 3200 kişiye barınma hizmeti sağladık. Spor tesislerimiz helikopterlerinin yakıt ikmal alanı oldu. Bazı tesislerimiz ve gençlik merkezlerimiz yardım toplama merkezi olarak hizmet verdi. 351 personelimiz melbet giriş bu kapsamda aktif olarak görev aldı" demiştir.  Ayrıca İlman, "Yangınların bitmesiyle birlikte yangından etkilenen 9 ilçemizde bulunan 55 mahalleye yönelik çocuklarımıza, gençlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik destek çalışmalarına hızla başladık. Temel amacımız yangından etkilenen mahallelerde çocuklarımızın, gençlerimizin ve vatandaşlarımızın moral ve motivasyonunu yükseltmek. Aynı zamanda amacımız gençlerimizle onları buluşturarak gençlerimizin sosyal sorumluluk bilinçlerini güçlendirmeleridir. Bu kapsamda ziyaret ettiğimiz mahallelerde birçok sosyal sportif etkinlikler gençlerimiz tarafından yapılmaktadır. Bu çalışmalar önümüzdeki günlerde ve aylarda devam edecektir" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi