GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-09-2021 21:07   Güncelleme : 08-09-2021 21:07

Talha ASLAN' a Sorduk; Neden Dijital Pazarlama?

Geçirmiş olduğumuz pandemi süreci boyunca hergün daha sık duyduğumuz dijital pazarlama, neden bu kadar büyük bir pazara sahip oldu?

Talha ASLAN' a Sorduk; Neden Dijital Pazarlama?

Geçirmiş olduğumuz pandemi süreci boyunca hergün daha sık duyduğumuz dijital pazarlama, neden bu kadar büyük bir pazara sahip oldu? Dijital pazarlamanın firmalara olan katkısı nedir? Günümüzde internet reklamcılığı ne sıklıkta kullanılmaktadır? Sorularını Talha ASLAN' a sorduk, gelin yanıtlarını beraber okuyalım.

Neden Dijital Pazarlama

Jeff Bezos' un çok sevdiğim bir sözü ile başlamak istiyorum: ''FİZİKSEL DÜNYADA BİR MÜŞTERİYİ MUTSUZ EDERSENİZ, BUNU 6 KİŞİ İLE PAYLAŞIR. DİJİTAL DÜNYADA BİR MÜŞTERİYİ MUTSUZ EDERSENİZ BUNU 6.000 KİŞİ İLE PAYLAŞIR." Bu kadar büyük kitlelere ulaşabildiğimiz ve kendimizi, markamızı belli kurallar çerçevesinde özgürce sunabildiğimiz bir yapıdan bahsediyoruz. Yıllar önce internet zararlı mıdır? Tartışmalarını duyarken, şimdi internetten ne satabilirim? Ne tarz gelir modeli oluşturabilirim? Cümlelerini duymaya başladık.

Durum böyle olunca çoğunluk internet üzerine yoğunlaştı. Ayrıca bu pazarın büyümesinde pandeminin de gerçekten büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. İnsanlar alışveriş merkezine gitmek istemeyince alışveriş merkezleri insanların ayağına gelmeye başladı. Herkes bu teknolojiyi bile yeni farketti/keşfetti. Teknoloji ve internet insan hayatını kolaylaştırınca bu pazarın ne kadar verimli olabileceği anlaşıldı. Bundan dolayı hergün binlerce insan sektörünü internete taşımaya başladı.