Güçlü Bağışıklığa Giden Yol Sağlıklı Beslenme Çantasından Geçer

Muratbey, okula dönüş yaptığımız bu günlerde çocuklarımızın beslenme çantalarının keyifli ve sağlıklı besinlerle hazırlanması için yeni projeler geliştirdi. Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Çocuklarımızın okula döndüğü bugünlerde her zaman olduğu gibi anne ve babaların yanında olduğumuzu vurgulamak istedik” diye konuştu.

Güçlü Bağışıklığa Giden Yol Sağlıklı Beslenme Çantasından Geçer
Güçlü Bağışıklığa Giden Yol Sağlıklı Beslenme Çantasından Geçer Yeni Kalem

 

Tüm dünyayı sağlıklı, inovatif, kaliteli ve leziz peynirlerle buluşturmayı hedefleyen Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, çocuklarımızın yeniden okullarına kavuştuğu bu günlerde beslenme çantalarının keyifli ve bağışıklığı güçlendiren besinlerle hazırlanması için farkındalık yaratan projeler geliştiriyor. Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Sorumlu bir gıda üreticisi olarak; dünyaya ve Türkiye’ye sağlıklı ve lezzetli peynirler ulaştırmak adına birçok başarılı işe imza attık. Bu süreçte sosyal sorumluluk alanında da birbirinden farklı ve faydalı projeler ürettik. İçinde bulunduğumuz salgın döneminde de sağlık ve bağışıklık konularında farkındalık yaratan, bilgilendirici çalışmalar yaptık. Çocuklarımızın okula döndüğü bugünlerde hazırladığımız projelerle her zaman olduğu gibi anne babaların yanında olduğumuzu vurgulamak istedik” diye konuştu.

“Bağışıklığı Güçlendiren Beslenme Çantası” projesi 

Uluğ; “Lezzet Dostlarımız olarak adlandırdığımız bloggerlarımızın desteğiyle bağışıklığı güçlendiren, D vitamini ile zenginleştirilmiş Muratbey Misto ve Muratbey Plus çeşitleri ile hazırlanmış tariflerle çocuklarımızı mutlu etmek istiyoruz. Anne, babaları çocuklarıyla birlikte bağışıklığı güçlendirici zengin D vitamini içeren ürünlerle sağlıklı beslenme çantaları hazırlamaya davet ediyoruz. D vitaminli Muratbey ürünleri ile hazırlayacağınız “Bağışıklığı Güçlendiren Beslenme Çantası” projesi için Muratbey sosyal medya hesaplarından da bir yarışma düzenledik. Yarışmaya katılmak için yapmanız gereken tek şey, anne-baba ve çocukların bağışıklık güçlendiren, sağlıklı bir beslenme çantasını birlikte hazırlayarak fotoğrafını veya videosunu #BağışıklığımGüçlü #MuratbeyPeynir etiketleriyle Facebook.com/MuratbeyPeynir ya da @MuratbeyPeynir ‘i etiketleyerek #BağışıklığımGüçlü #MuratbeyPeynir etiketleriyle Instagram hesabından paylaşmak. Bağışıklık güçlendirici sağlıklı beslenme önerileri sunarak konuya dikkat çekmek, toplum sağlığına önem veren bir marka olarak bizim için çok önemli” dedi. 

Sağlıklı beslenmede anne ve babalar rol model oluşturuyor

Tüm toplumda özellikle anne ve babalarda çocuk sağlığı ve beslenmesi konusunda bir farkındalık yaratmak istediklerini belirten Uluğ, “Ebeveynler, bir çocuğun ilk öğretmenleridir, çocuklar evde ilk bilgileri ailelerinden öğrenirler. Çocuklar, ebeveynlerinin yaptıklarından ilham alır. Bu yüzden çocukların bir konuyu doğru şekilde öğrenebilmesi için anne ve babalar önemli rol modelleridir. Aileler çocukları ile birlikte, sağlıklı ve eğlenceli peynirlerimiz ile bu tarifleri hazırlarken; hem çocuklarını bilinçlendirecek hem de onlarla eğlenceli zamanlar geçirmiş olacak.” dedi. 

Sağlıklı ve eğlenceli peynirlerle bağışıklık sistemi güçlenecek

Muratbey olarak önceliklerinin her zaman çocuklar olduğunu vurgulayan Uluğ,  “D vitamini ile zenginleştirilmiş şekil şekil peynirimiz Misto’yu, çocuklarımızın sağlıklı yaşamlarını desteklemek üzere ürettik. D vitamini ile zenginleştirilmiş Muratbey Misto ve D Plus serisi peynirlerimiz, çocukların bağışıklık sistemlerini güçlendiriyor. Bu ürünlerimizin 100 gramında 5 mcg D vitamini bulunuyor. T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Beslenme Rehberi (TÜBER)’ne göre bu peynirlerimizin sadece 100 gramı ile günlük D vitamini ihtiyacının yüzde 33’ünü karşılanıyor” diye ekledi. 

 

Muratbey Sosyal Medya Hesapları:

https://www.instagram.com/muratbeypeynir/

https://tr-tr.facebook.com/MuratbeyPeynir

https://twitter.com/MuratbeyPeynir

 

MURATBEY HAKKINDA

1965 yılında Eminönü’nde küçük bir peynirci dükkânıyla peynir sektörüne adım atan Muratbey, 1992 yılında ilk üretim tesisini açtı. Muratbey; 35 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesisi, yaklaşık 400 çalışanı ve günde 700 ton süt işleme kapasitesi ile Türkiye çapında 50 bini aşkın satış noktasına, dünya çapında 5 kıtaya ulaşmaktadır. 2008 yılında yurtdışına açılan ve 60’a yakın ülkede marka tescili alan Muratbey, 300’ün üzerinde ürün çeşidi ile farklı coğrafyalardaki birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.  Güvenilir gıdayı tüketicilere ulaştırmayı, birinci önceliği olarak belirleyen Muratbey, D vitamini eksikliğine karşı dünyada ilk kez D vitamini ile zenginleştirilmiş peynirler üretmeye başlamıştır. Başta BRC Global Gıda Güvenliği Standardı Belgesi ve TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi olmak üzere en önemli gıda sertifikalarına sahiptir.  Sürdürülebilir Gıda Platformu üyesi de olan Muratbey,  sadece ürünleriyle değil geliştirdiği teknolojik projelerle de sektöründe öncü ve örnek olma rolünü devam ettirmektedir. Muratbey, toplumun gelişimine ve sürdürülebilirliğine katkı sağlamak amacıyla birçok sosyal sorumluluk projesini de başarıyla sürdürmektedir.  Muratbey, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın TURQUALITY®  programı üyesidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Adam, Evinde Sırtından 13 Kez Bıçaklanmış Halde Bulundu
Genç Adam, Evinde Sırtından 13 Kez Bıçaklanmış Halde Bulundu
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!