Oyunculuk mesleği için eğitim almak şarttır

Ne yazık ki televizyonlarda gördüğümüz dizilerde ve hatta sosyal medya platformlarında herhangi bir oyunculuk eğitimi almadan birçok birey boy göstermeye başlamıştır.

Oyunculuk mesleği için eğitim almak şarttır
Oyunculuk mesleği için eğitim almak şarttır Yeni Kalem

Ne yazık ki televizyonlarda gördüğümüz dizilerde ve hatta sosyal medya platformlarında herhangi bir oyunculuk eğitimi almadan birçok birey boy göstermeye başlamıştır. Hatta türkücüler mankenler şarkıcılar fotomodeller bile birçok dizide yer alarak bu anlamda oyunculuk mesleğini icra etmeye çalışmıştır. Fakat oyunculuk sadece sahnede oyunları ortaya koymakla değil aynı zamanda teknik ve teorik bilgileri öğrenerek faaliyete geçirmekle yapılabilecek bir meslektir. Dolayısıyla bir bireye gerçek anlamda oyuncu diyebilmek için oyunculuk eğitimini tamamlamış olması şarttır.

1992 yılında Ağrı'da dünyaya gelen oyuncu Sedat Oğuz üniversite yaşamı boyunca da oyunculuk eğitimi almaya devam etmiştir. 2014 yılında özel bir üniversitenin sahne sanatları ve oyunculuk bölümüne kayıt yaptırarak bu bölümü başarı ile tamamlayan Sedat Oğuz ülkemizde komedi başta olmak üzere birçok alanda başarılı işlere imza atmıştır.

Oyuncunun sahip olması gereken tüm özellikler Sedat Oğuz'da

Sedat Oğuz çocukluğundan bu yana oyunculuk eşine olan merakı ve eğilimi neticesinde ailesinin de doğru yönlendirilmesi ile üniversitede oyunculuk bölümünü başarı ile tamamlamıştır.

Yaratıcılık ve doğallık başta olmak üzere bir oyuncu da olması gereken bütün özellikleri bünyesinde barındıran Sedat Oğuz aynı zamanda nefes teknikleri diksiyon ve beden dili mimik gibi ayrıntıları daha doğru bir şekilde kullanmaktadır. Sahne ışığı kadar teknik bilgisi de oldukça iyi olan oyuncu yeteneklerini sergilemek için hem tiyatro sahnesini hem de kameraların karşısını kullanmaktadır.

Sedat Oğuz sosyal medya hesapları:

https://www.instagram.com/sedattogz/

https://mobile.twitter.com/sedat_oguzz

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006892691058

sedat oğuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Adam, Evinde Sırtından 13 Kez Bıçaklanmış Halde Bulundu
Genç Adam, Evinde Sırtından 13 Kez Bıçaklanmış Halde Bulundu
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!