Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 18-09-2021 21:00   Güncelleme : 18-09-2021 21:00

Arabanızın muhtemel arızalarını iyi tanıyın

Araçlarda yolda şehir dışında ya da şehir içinde karşılaşılabilecek arızalara dair bilgi sahibi olmak bireylerin araçlarını doğru tanımalarına ve bu anlamda kendilerine büyük bir avantaj sağlamalarına olanak verir.

Arabanızın muhtemel arızalarını iyi tanıyın

Araçlarda yolda şehir dışında ya da şehir içinde karşılaşılabilecek arızalara dair bilgi sahibi olmak bireylerin araçlarını doğru tanımalarına ve bu anlamda kendilerine büyük bir avantaj sağlamalarına olanak verir. Araçlarda muhtemel olabilecek arızaları bilmek sürücülerin daha soğukkanlı olmalarını sağlar. Araçlardaki muhtemel arızaları hakkında bilgi sahibi olmak sürücülerin doğru aksiyon alarak doğru tedbirler ile araçlarını tamir ettirmelerini noktasında da fayda sağlamaktadır. Bilindiği gibi teknolojinin gelişmesi ile birlikte elektronik aksamı oldukça yoğunluk kazanan araçların Bu anlamda yolda kalmaları ve yolda kaldıklarında el yordamı ile tamir edilmeleri oldukça zordur. Örneğin marş motoru arızalanan manuel vites bir aracı halk arasında sıklıkla yapılan itme yöntemi ile çalıştırmak mümkün olsa da otomatik vites bir araç için aynı yöntemi kullanmak kesinlikle mümkün olmamaktadır. Ayrıca vurdurma denilen ve halk arasında iterek aracı çalıştırma yöntemi de araç için oldukça zararlıdır.

Modern araçları tamir tek başına mümkün değildir

Günümüzde karşımıza çıkan ve dijital aksamı oldukça yoğunluk kazanan araçları tamir etmek ne yazık ki tek başına ve el yordamı ile mümkün olmamaktadır. Lüks araçların tamiri için dijital bir takım mekanizmalara veya aletlere ihtiyaç bulunur. Bu nedenle araçlar yolda kaldıkları zaman özellikle de uzun yola giderken otoban yol yardım faaliyetlerinden yararlanmak isteyebilir. Araçların yolda kalması durumunda yol yardım faaliyetleri yapan kuruluşlar 7 gün 24 saat araçları tamir edilecek noktaya çeker ve bu anlamda yol yardımda yapılması gereken küçük tamiratları da yerine getirir. Sakarya Yol Yardım kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı profesyonel bir hizmet sunan lider bir kuruluştur. Kuruluş müşterilerine 7 gün 24 saat yol yardım hizmeti sunmaktadır. Sakarya Yol Yardım yol yardım hizmetini sunarken müşterilerinin ceplerini de düşünür. O yüzden de yol yardım fiyatlarını uygun bir bantla belirlemeye gayret gösterir.

Uzun yolda aracımızda ne gibi arızalar meydana gelebilir

Şehirler arası seyahat anlamına gelen bu araba kullanma sürecine uzun yola çıkma ifadesi de kullanılır. Araçlar gerek uzun Yolda gerekçe şehir içinde birtakım arızalar vermektedir. Bu arızalardan ilki marş motorunun arızalanmasıdır. Marş motorunda meydana gelen arıza aracın çalışmasına mani olmaktadır. Öte yandan yine soğutma aksamındaki arızalarda aracın hararet yapmasına ve bu anlamda çalışmamasına neden olur. Araçlarda soğutma aksamında herhangi bir arıza oluştuğu fark edildiğinde kesinlikle aracın çalışmaya zorlanmaması gerekir. Aksi takdirde soğutma sisteminde hararet oluşturan bir aracı çalıştırmak araçta tamiri mümkün olmayan ya da çok pahalı bir biçimde tamiri olabilecek de arızalara neden olmaktadır. Aynı zamanda tekerleklerin patlaması, mıcırlı yolda canlılarda sıkıntıların olması, aniden benzinin bitmesi gibi nedenlerden ötürü araçlar yolda kalabilir. Burada devreye Sakarya Yol Yardım girerek profesyonel hizmeti sürücülerle buluşturur.

Kaynak: https://sakaryayolyardim.com/cekici-Otoban-Yol-Yardim