GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2021 16:16   Güncelleme : 19-09-2021 16:16

Pandemi sürecinde internet haberciliğinin önemi arttı

2020 yılında hayatımıza giren ve bu anlamda hayatımıza birçok koşulda olumsuz etkileyen koronavirüs pandemi süreci ile birlikte dijital platformlara olan yönelim artış gösterdi.

Pandemi sürecinde internet haberciliğinin önemi arttı

2020 yılında hayatımıza giren ve bu anlamda hayatımıza birçok koşulda olumsuz etkileyen koronavirüs pandemi süreci ile birlikte dijital platformlara olan yönelim artış gösterdi. Koronavirüs pandemi süreci ile birlikte dijital platformlar üzerinden alışveriş eğitim kültür sanat ve haber alma işlemleri yapılmaya başlandı. Aslında elbette koronavirüs pandemi sürecinden önce dijitalleşme süreci başlangıç göstermişti. Fakat pandemi sürecinde sokağa çıkma yasağı haklarının olması ve bireylerin alışveriş dahil olmak üzere temel ihtiyaçlarını bile internet platformları üzerinden temin etmeye başlaması habercilik anlayışının da internet platformları üzerine taşınmasına olanak sağladı. Yine akıllı telefonların varlık göstermesi ve tabletlerle bilgisayarlarla işlerin yürütülüyor olması internet platformları üzerinden de haberlerin takip edilmesine yoğunluk kazandırdı. Ülkemizde normalhaber.com adresi habercilik faaliyetlerini gerçekleştiren ve dakika dakika güncel haberler ile ilgili paylaşımlar yapan lider bir haber kuruluşu olarak faaliyet yürütmeye başladı.

Normal haber objektif haber yapar

Normal Haber internet platformları üzerinden habercilik faaliyetlerini gerçekleştirirken gündem haberleri başta olmak üzere ekonomi haberlerini sağlık haberlerini kültür haberlerini politika haberlerini objektif bir biçimde yansıtmaya çalışır. Sadece büyük ve sansasyonel haberleri değil normal haberler denilen güncel olarak gündelik yaşamda karşımıza çıkan haber çeşitlerini de sunar. Kuruluş bünyesinde profesyonel bir ekibi istihdam ederken Türkiye'de ve dünyada yaşanan gelişmeleri birçok dilde takip eder. Bu nedenle her gün binlerce kişi tarafından tıklanır.