GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-09-2021 12:35   Güncelleme : 24-09-2021 12:35

Kurumsal Hediye paketi - Dorotti

Hediye kavramında hediye kadar alınan hediyenin paketlenmesi de çok önemlidir. Çünkü paketleme hediyenin tamamlayıcısıdır. Kurumsal hediye paketi içinde aynı durum geçerlidir.

Kurumsal Hediye paketi - Dorotti

 

Hediye kavramında hediye kadar alınan hediyenin paketlenmesi de çok önemlidir. Çünkü paketleme hediyenin tamamlayıcısıdır. Kurumsal hediye paketi içinde aynı durum geçerlidir. Özellikle kurumsal hediyelerin kendilerinde de özgünlüğün ön plana çıktığını düşünürsek kurumsal hediye paketi içinde özgünlük çok önemli bir hale gelir.

Kurumsal Hediye

 Kurumsal Hediyeler kendi firmanız veya başka bir firmaya hediye etme amacıyla alınan ve dekoratif olarak ve manevi olarak değerli olan hediyelerdir. Bu şekilde ayrı bir kategoride değerlendirilmesinin sebebi hediyenin normal bir hediyeye göre alınacak kurumun logosu, hikayesi gibi kavramlara göre özgünleştirerek alınıyor olmasıdır. Özellikle bu şekilde kurumsal hediyeler satan veya imal eden bu konuda uzmanlaşmış birçok kurumsal hediye ajansı bulunur. Bu süreçte alınan hediyenin uygun şekilde bir kurumsal hediye paketi içine konulması da hediyenin tam haline gelmesi için önemlidir. Bu yüzden alınan hediyenin uygun şekilde yine alınacak kuruma uygun bir hediye paketi içinde bulunmasına da dikkat etmeli ve özen göstermelisiniz.

Kurumsal Hediye Paketleri

Kurumsal hediye paketi de hediyedeki gibi alınan kuruma özgü ve kaliteli olmalıdır. Yani üzerinde o kurumdan bir parça içeren özelleştirilmiş hediye paketleri için kurumsal hediye paketi diyebiliriz. Özellikle hediyeyi oluşturduğunuz firmadan ya da hediye paketi konusunda uzmanlaşmış firmalardan yardım alarak ve hediyenin alınacağı kurumu iyi bir şekilde inceleyerek özgün ve manevi bir hediye paketi oluşturabilirsiniz. Ama normal bir hediye ya da kurumsal bir hediye paketi için öncelik her zaman hediyenin belirlenmiş olmasıdır. Çünkü belirlenen hediyenin de oluşturulacak paket üstündeki etkisi büyüktür. Özellikle paketin büyüklüğü, iç tasarımı ve bazı durumlarda da dış tasarımı alınan hediyeye göre değişiklik gösterebilir. Kurumsal hediye paketi kavramı genel olarak bu şekilde özetlenebilir.

Kurumsal Hediye Çeşitleri

Kurumsal hediye kavramı öyle durmasa da ucu açık bir kavramdır. Bu yüzden kurumsal hediye olarak birçok şey alınabilir. Bunlardan başlıca örnekler şu şekildedir.

  • Masaüstüne konulabilecek dekoratif objelerin geneli kurumsal hediye sınıfına girebilir. Özellikle şirketin yapısına uygun bir obje çok yakışabilir.
  • Dekoratif anlamda ve manevi anlamda hoş durabilecek plaklar gibi hediyelerde uygun birer kurumsal hediye olabilirler
  • El yapımı olan ya da kuruma uygun olarak imal edilmiş el yapımı tablo, kalemlik gibi parçalarda tercih edilebilir.
  • Kuruma özel takı eşyaları, tablolar ve daha birçok örnek klişe hediyelerin dışına çıkarak özgün ve kurumsal hediye sınıfına girebilir.
  • Bu şekilde birçok hediye kurumsal hediye olarak tercih edilebilir
  • Ek olarak alınan bu hediyelerin tamamlayıcısı olan uygun kurumsal hediye paketi tercihlerinizin de önemli olduğunu unutmamalısınız.