GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-09-2021 17:55   Güncelleme : 23-09-2021 17:55

Sosyal medyada gözünüz açık olsun

Sosyal medya her yaştan bireyin fotoğraf video yazı veya birçok şeyi paylaştığı platformlardır. Sosyal medya platformları geniş bir yelpazede yayılır.

Sosyal medyada gözünüz açık olsun

Sosyal medya her yaştan bireyin fotoğraf video yazı veya birçok şeyi paylaştığı platformlardır. Sosyal medya platformları geniş bir yelpazede yayılır. Instagram, Twitter, Facebook, YouTube gibi platformlar en çok kullanılan sosyal medya platformlarıdır. Instagram platformu bireylerin fotoğraflarını ve videolarını paylaşabilecekleri ve bunları kronolojik anlamda sıralayan bir uygulamadır. Uygulama fotoğrafları ve videoları daha güzel paylaşmak için çeşitli filtrelerde içermektedir. Bu filtreler sayesinde bireyler mevcuttaki telefonlarının yanı sıra Instagram uygulamasındaki filtrelerden de yararlanarak daha güzel ve daha beğenilen fotoğraflara ulaşabilmektedir. Instagram uygulamasında Dünya üzerinde 500 milyon insan kullanır. Instagram uygulamasını kullanan bireylerin profilleri oldukça geniş bir yelpazede yayılır. Siyasi kişiliklerden sivil toplum kuruluşlarına firmalardan ticari yapılara sanatçılardan iş adamlarına kadar birçok birey Instagram uygulamasında aktiftir.

Instagram uygulaması profil gizleme imkanı da sunar

Instagram uygulaması üzerinden herkese açık gönderiler paylaşmak mümkün olduğu gibi bireylerin paylaşımlarını kısıtlayarak gizlemesi de mümkündür. Fakat Ghostegro gibi uygulamalar Google play store ve Apple store üzerinden indirilerek özellikle instagram gizli profili görme işlemlerini yerine getirirler. Ghostegro App uygulaması ile bireyler uygulamayı indirdikten sonra anonim olarak hikayeleri görebilmek de bilgisayarlarına veya telefonlarına bu hikayeleri indire bilmektedir. instagram hikayesinden gizleyenleri görme işlemlerinin yanı sıra aynı zamanda uygulama Instagram profilini büyüterek indirme imkanı da sunar. Öte yandan bir kullanım ve deneme süresi sunan uygulama kendisinden memnun kalmayan bireylerin üyeliklerine de iptal edebilir. Sosyal medya üzerinden profillerini gizleyen engelleyen ya da bu anlamda görüş açısını kısıtlayan bireylerin hikayesinden gizleyenleri görme işlemlerini yapmak mümkündür.