GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2021 13:51   Güncelleme : 02-10-2021 13:51

KAHVE FESTİVALİ KAPILARINI AÇTI

Birbirinden nitelikli kahve lezzetlerini, dükkânları ve markaları; kahve tutkunları ile buluşturan Ankara Coffee Festival 1 Ekim Dünya Kahve Günü’nde Bilkent Center’da kapılarını açtı.

KAHVE FESTİVALİ KAPILARINI AÇTI

 

 

 

1-2-3 Ekim 2021 tarihleri arasında Bilkent Center’ın ana sponsorluğunda ve Dream Sales Machine tarafından gerçekleştirilen Ankara Coffee Festival, 5. kez kapılarını açtı. İlk gününde “Latte Art Yapım Teknikleri’’, “Nitelikli Kahve Nedir?’’, “Kahve Dükkânından Kahve Kavurma Dükkânına Geçiş Planları’’, “Türk Kahvesi hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar’’, “Kahvenin Saati Olur Mu?” gibi kahveye dair pek çok workshopun düzenlendiği festivalde Bilkent Center ziyaretçileri birbirinden lezzetli kahvelerin dünyasında keyifli bir yolculuğa çıktı. 

Toplamda 24 canlı konserin gerçekleşeceği Ankara Coffee Festival’da sevilen isimler şarkılarını Ankaralılar için seslendirecek. Festivalin açılışını Deeperise ile kaydettikleri 'Raf' ve 'Unuttum Derdimi' gibi single'larla elektronik müzikteki başarısını ortaya koyan Jabbar yaptı. Türkiye’de elektronik dans müziğinin öncülerinden Bedük’ün yüksek enerjili performansı ile dans dolu bir gece yaşayan ziyaretçilere, Seda Savaş, Boyalı Kuş, Arubaluba, Sattas, Gipsy Pavillion, Sinağrit Baba da gün boyu müzik keyfi yaşattı. 

Festivalin ikinci gününde ise; Wu Wei Trio, Slugs Band, Ege Çubukçu, De Lejos, Goril Reggea Band, Tuğçe Doğu feat. No Spoon ve Can Bonomo sahne alarak kahve severleri coşturacak. Ziyaretçiler; “Dünyadaki Kahve Akımları ve Yenilikleri”, “Nitelikli Çekirdeklerden Türk Kahvesi Yapımı’’, “Demleme Teknikleri: Eviniz ve Ofisiniz için’’, “Son Halka Barista’’, “Espresso Kahve Makinesi Seçim Kriterleri” ve daha pek çok atölyenin yanı sıra suluboya ve kasnak çalışmaları ile festivalin tadını çıkaracak.