EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-10-2021 12:23   Güncelleme : 04-10-2021 12:23

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cem Tınaz Avrupa Tenis Birliği yönetimine seçildi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cem Tınaz, Avrupa tenisinin yönetim ve organizasyonundan sorumlu kuruluş olan Avrupa Tenis Birliği’nin (Tennis Europe) Yönetim Kurulu’na en yüksek üçüncü oyu alarak seçildi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cem Tınaz Avrupa Tenis Birliği yönetimine seçildi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi ve Türkiye Tenis Federasyonu Başkan Vekili Cem Tınaz, Avrupa Tenis Birliği Yönetim Kurulu'na seçildi. Tınaz, Lüksemburg'da düzenlenen Olağanüstü Genel Kurul’da delegelerden gelen 83 oyun 60’ını alıp sıralamada en yüksek üçüncü oya sahip oldu. Böylelikle Tınaz, bu güne kadarki en yüksek katılımla, birliğe üye olan 50 ülkenin 48’inin temsil edildiği genel kurulda yönetime seçilerek yeni dönemde Avrupa tenisine yön verecek isimlerden biri oldu.

“Tenisin gelişmesi için çalışacağım”

Konuyla ilgili konuşan Cem Tınaz; “Bu kadar yüksek bir oy alarak kurula seçilmek gurur verici. Önümde üç yıllık görev sürem var. Başarılı projeleri hayata geçireceğime inanıyorum. Avrupa tenisinin  önde gelen ülkelerinin başkanlarıyla bir arada olmak ve Avrupa çapında ülkemi temsil etmek mutluluk verici. Ülkemizin başarısı ve bu başarının uluslararası arenada daha da yukarı taşınması için canla başla çalışacağız. Türkiye olarak Avrupa tenisinde tesislerimizle, gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle ve genç nüfus potansiyelimizle öne çıkan ülkelerden biriyiz” dedi.