GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-10-2021 15:00   Güncelleme : 05-10-2021 15:00

Daha Çekici Bakışlar İçin Badem Göz Estetiği!

Badem göz estetiği, kantoplasti olarak da bilinir. Gözlerin daha çekik ve çekici bir görünüme sahip olmasını sağlayan estetik bir operasyondur.

  Daha Çekici Bakışlar İçin Badem Göz Estetiği!

 

Badem göz estetiği, kantoplasti olarak da bilinir. Gözlerin daha çekik ve çekici bir görünüme sahip olmasını sağlayan estetik bir operasyondur. Badem göz estetiği göz çevresinde bulunan sarkma gibi deformasyonların giderilmesi ve yüzde daha genç bir görüntü sağlanmasını amaçlayan bir işlemdir. Özellikle son zamanlarda yaygın olarak uygulanan estetik operasyonların başında gelir.

 

Badem göz estetiği uygulaması nedir?

Badem göz estetiği göz çevresinde oluşan sarkmaları önlemek ve sarkmalar sebebiyle gözde beliren yorgunluğu gidermek amacıyla uygulanan bir estetik işlemdir. Badem göz estetiği uygulaması ile gözler hafifçe yukarı doğru kaldırılarak daha çekik bir görünüm elde edilmesi amaçlanır. Böylece gözler olduğundan daha büyük görünür. Büyüyen gözler ile kişinin bakışları daha anlamlı bir hal alır.

Badem göz estetiği uygulamasını diğer göz estetiklerinden ayıran özellik, gözleri daha çekik bir yapıya kavuşturmanın yanı sıra gözleri büyütmesidir. Bu nedenle estetik operasyonlar arasında oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Özellikle kadınların başvurduğu bir işlemdir badem göz estetiği. Çünkü genellikle kadınlarda çekici bakışlara sahip olma arzusu vardır. Badem göz estetiği ile makyaja hiçbir ihtiyaç duymadan çekici bakışlara sahip olmak mümkün.

Badem göz estetiği işlemi nasıl uygulanır?

Badem göz estetiği hakkında sıkça sorulan sorulardan biri de nasıl uygulandığıdır. Badem göz estetiği işleminde genel anestezi yerine lokal anestezi uygulanır. Bu anlamda denebilir ki daha az korkutucudur. Genellikle işlemin süresi yarım saat ile bir saat arasında tamamlanır. Etkileri ise işlem biter bitmez ortaya çıkar. Lokal anestezi uygulandıktan sonra bir süre uyuşmanın gerçekleşmesi için beklenir. Uyuşma sağlandıktan sonra kesi işlemine başlanır. Gözün dış kısmına kesi uygulanır. Bu operasyonda özel olarak üretilmiş cerrahi iplikler yardımıyla göz çevresinin yukarı doğru kaldırılma işlemi gerçekleştirilir. Gerdirerek yukarı kaldırma uygulamasından sonra ise sabitlemek için kemik zarından destek alınır. Bu uygulamadan sonra ise genel olarak işlem tamamlanmış olur. İyice kontrol edildikten sonra ise kesi yapılan bölge dikiş yardımıyla kapatılır. Badem göz estetiği kalıcı iz bırakan bir uygulama değildir.

 

Badem göz estetiği kalıcı bir uygulama mıdır?

Badem göz estetiği kalıcı bir işlemdir demek mümkündür. Ancak bilinmelidir ki ilerleyen yaşla beraber etkisini kaybedebilir. Özellikle yaşlandıkça zaman içerisinde badem göz estetiği de eskiye oranla etkisini yitirebilmektedir.

Badem göz estetiği uygulaması için en doğru aday kimlerdir?

Badem göz estetiği her iki cinsiyete de uygulansa da genellikle kadınların daha çok tercih ettiği bir estetik operasyondur. Bu estetiği yaptırmak isteyen kişilerin göz kapaklarında herhangi bir problem olmaması gerekir. Eğer ki doktorunuz göz kapaklarınızın bu operasyon için sorun teşkil ettiğini söylerse öncelikle göz kapaklarındaki sorunun giderilmesi gerekecektir.

Badem göz estetiği sonrasındaki süreç nedir?

Badem göz estetiği konusunda en çok merak edilen konulardan biri de operasyondan sonraki sürecin nasıl seyrettiğidir. Bu operasyonun en önemli avantajlarından biri badem göz estetiği işlemi sonrasında günlük yaşamınıza hemen geri dönmenizdir. Bu da demek oluyor ki hastanede yatma gibi bir gereksinim yoktur. Ancak bilinmelidir ki operasyon sonrasında tedavi bölgesinde hafif de olsa şişlik gibi komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle işlem sonrası birkaç gün dinlenmek faydalı olacaktır.

Badem göz estetiği uygulatan kişiler işlem sonrasında doktorun öneri ve tavsiyelerine birebir uymalıdır. Doktorlar operasyon sonrasındaki süreçte çoğunlukla krem uygulaması yapılmasını önermektedir.

 

Badem göz estetiği ne kadar sürer?

Badem göz estetiği uygulaması işlem süresi çok fazla olmayan bir estetik operasyondur. Hatta diğer estetik işlemlere oranla badem göz estetiği uygulamasının daha kısa sürdüğünü belirtmek mümkün. Badem göz estetiği genellikle yarım saat 45 dakika içerisinde tamamlanır.

Badem göz estetiği uygulaması acılı ve ağrılı bir işlem midir?

Badem göz estetiği uygulamasında genel anestezi yerine lokal anestezi yöntemi tercih edilir. Bu nedenle işlem esnasında tedavi bölgesi uyuşturulduğundan dolayı herhangi bir ağrı veya acı hissetmezsiniz. Ancak sonraki süreçte göz çevresinde belirgin şişlikler veya ödem oluşumu görmek mümkün olabilir. Ancak bu geçici ve normaldir. Bu gibi komplikasyonlarda mutlaka doktorun önerilerine uyulmalıdır.

 

Badem göz estetiği sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Badem göz estetiği sonrasında genel olarak ciddi yan etkiler ve risklerle karşılaşılmaz. Ancak bazı hastalarda işlem sonrası göz çevresinde görülen birtakım morarma, ödev ve kızarıklık gibi belirtiler meydana gelebilir. Badem göz estetiği sonrasında göz hijyenine oldukça önem verilmelidir. Böylece daha sorunsuz bir süreç geçirilmiş olur.

Badem göz estetiği sonrasında iz kalır mı?

Badem göz estetiği uygulamasında genellikle kendi kendine eriyen dikişler uygulanır. Böylece bu dikişler sayesinde badem göz estetiği sonrasında ortaya çıkan muhtemel izler ortadan kalkar. Bu nedenle badem göz estetiği uygulaması iz bırakmayan bir uygulamadır demek mümkündür. İşlem sonrasında sosyal hayata anında dönebilirsiniz.

Badem göz estetiği sonrası görme problemi yaşanır mı?

Badem göz estetiği uygulaması mutlaka alanında uzman bir cerrah tarafından uygulanmalıdır. Bu operasyon sonrasında memnuniyet seviyesinin artmasına ve herhangi bir sorunla karşılaşılmamasına da etki eder.

 

Badem göz estetiği uygulaması fiyatları nedir?

Badem göz estetiği fiyatları uygulamayı yapacak cerraha, uygulamanın yapılacağı hastaneye ve uygulamada kullanılacak malzemeye göre değişiklik gösterir. Bu nedenle bu işlem için net bir sayı vermek doğru değildir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak badem göz estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas