GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2021 12:30   Güncelleme : 08-10-2021 12:30

Düşük bir bütçeyle ya da ücretsiz olarak dil öğrenmek mümkün

Bilindiği gibi içinde bulunduğumuz çağ dijital çağ olarak ifade edilmektedir ve bu çağda bireyler sosyal medya platformları başta olmak üzere akıllı telefonlar ve tabletlere yüklenen uygulamalar sayesinde İngilizce veya diğer dilleri öğrenebilmektedir.

Düşük bir bütçeyle ya da ücretsiz olarak dil öğrenmek mümkün

Bilindiği gibi içinde bulunduğumuz çağ dijital çağ olarak ifade edilmektedir ve bu çağda bireyler sosyal medya platformları başta olmak üzere akıllı telefonlar ve tabletlere yüklenen uygulamalar sayesinde İngilizce veya diğer dilleri öğrenebilmektedir. İngilizce öğrenebilmek için büyük bütçelere artık gerek yoktur. Özellikle de koronavirüs pandemi süreci ile birlikte yüz yüze eğitimin online eğitime geçmesi ile birlikte pandemi süreci veya salgın kısıtlamaları hafiflese bile birçok eğitim sistemi artık online platformlarda devam etmektedir. Dolayısıyla bu anlamda yapılması gereken önemli şey yabancı dil öğrenme uygulamaları üzerinden ve internet üzerinden İngilizce öğrenebilecek önemli platformları araştırmaktır.

Reklamlarda karşımıza çıkan Cambly 

Reklamlarda ve özellikle de okul sistemi online platformlara geçince her alanda karşımıza çıkan ilk uygulama Cambly uygulamasıdır. Uygulama Android ya da iOS işletim sistemine sahip olan cihazlara yüklenebilmektedir. Dersler katılımcıların belirledikleri saatte ve belirledikleri yerlerde gerçekleşirler. Tamamen anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından dersler verilmektedir ve öğrenim ücretleri de cep yakmaz. Bu anlamda konuşarak İngilizce pratik yapmak için son derece önemli bir uygulamadır. Genel anlamda birçok uygulamaya örnek teşkil eden Cambly her yaştan bireyin her amaç için kurs alabileceği bir uygulamadır. Konuşma İngilizcesinden mesleki İngilizceye kadar ilkokul seviyesindeki bir öğrenciden üniversite öğrencisi ne kadar her birey bu uygulamadan kolayca faydalanabilmektedir.

Kaynak: https://www.abprojeyonetimi.com/ucretsiz-dil-ogrenmek-icin-en-iyi-20-web-sitesi/