GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2021 16:24   Güncelleme : 08-10-2021 16:24

Tank Taşımacılığı Yapan Firmalar

Akışkan malzemelerin taşınması için lojistik sektörü tarafından pek çok çözüm üretilmiştir. Tank konteynerler kimyasal ve gıda ürünleri gibi birçok farklı malzemenin taşımacılığında tercih edilmektedir.

Tank Taşımacılığı Yapan Firmalar

 

Akışkan malzemelerin taşınması için lojistik sektörü tarafından pek çok çözüm üretilmiştir. Tank konteynerler kimyasal ve gıda ürünleri gibi birçok farklı malzemenin taşımacılığında tercih edilmektedir. Tank konteynerler görünümleri itibariyle de adeta tam korunaklı bir sisteme sahiptirler. Akışkan ve gıda malzemeleri ile birlikte arpa, buğday ve diğer tahıl ürünlerinin de taşınması için uygun bir işlevselliğe sahip olan tank konteynerlerin dikdörtgen prizma şeklindeki kasa yapıları sayesinde tank taşımacılığı için daha güvenli bir seçenek haline gelmişlerdir. Ayrıca sağlam bir duruş ve güvenlik için oluşturulan çerçeve ile birlikte taşınması planlanan ürünlerin daha güvenli bir şekilde taşınması sağlanmaktadır.

ISO tank konteynerler oval ve yuvarlak bir yapıya sahip olan, kenar kısmında koruyucusu bulunan ve uzun mesafelerde bile yükün teslimat adresine ulaşmasını sağlayan konteynerlerdir.  Ayrıca ISO tank konteynerler kimyasal ve gıda sektörünün en önemli ve işlevsel taşıma malzemeleridir. Modern bir sisteme sahiptir. Kara ve demir yolu taşımacılığında yaygın olarak kullanılan ISO tank konteynerlere sonradan eklenen çelik kasa sayesinde deniz yolu taşımacılığında da sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Kolay boşaltma ve yükleme avantajları sunar.  Tank taşımacılığı sırasında sarsıntı en aza indirildiği için taşımacılık esnasında oluşabilecek olası riskler büyük ölçüde ortadan kaldırılır.

Batı Group, 1992 yılında Türkiye’de kurulmuş olan 10 şube ve 3 depo ve 3 irtibat ofisi ile tüm dünyaya hizmet veren bir firmadır. Batı Group tank taşımacılığı konusunda oldukça tecrübeli bir firmadır. Likit ve kimyasal taşımacılığı alanlarında pazar lideri olan firma kendi bünyesindeki depoları ve çalışanları ile ISO tank konteynerleri depolayabilmektedir. Kendi ISO tankları ile dünya çapındaki tank acenteleri için likit ve tehlikeli maddelerin taşınmasını tank taşımacılığı adı altında gerçekleştirmektedir.

Batı ISO Tank Tarafından Sunulan Hizmetler

  • ISO tank konteynerlerinin temizlenmesi ve lisanslandırılması hizmeti,
  • Konteynerlerin denetimi ve tamir işlemleri
  • Boş veya yüklü olan konteynerlerin depolanması hizmetleri
  • Filo yönetimi ve denetimi hizmetleri
  • Yabancı uyruklu tank konteynerlerinin gümrük işlemleri
  • Kısa veya uzu vadeli ve kontratlı anlaşmaların yapılması
  • Gazsız lisanslandırma hizmetleri