Çocuklarınızın Gelişiminin Temeli İhtiyaçları Olmalı!

Çocuklarınızın büyüme ve gelişim süreci içerisinde en etkili adımlarla öğrenmesi oldukça önemli.

Çocuklarınızın Gelişiminin Temeli İhtiyaçları Olmalı!
Çocuklarınızın Gelişiminin Temeli İhtiyaçları Olmalı! Yeni Kalem

Çocuklarınızın büyüme ve gelişim süreci içerisinde en etkili adımlarla öğrenmesi oldukça önemli. Bu noktada da eğitim süreci içerisinde tercih edilen adımlar da farkındalıkları etkileyen detaylar arasında bulunuyor. Montessori, bir eğitim sistemi felsefesi olarak bulunmanın yanında ayrıca çocuğun için de doğru oluşunu da çok net bir biçimde belli ediyor. Çünkü temelinde çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılamaya odaklı bir ilerleme içerisinde olduğunu da görebiliyorsunuz.

Montessori, eğitim içerisinde sunduğu özelliklerin yanı sıra ek olarak da belirli farkındalıklarla da öne çıkıyor. Bu sayede de aslında çocuğunuzu eğitime değil eğitimi çocuğunuzun dönemsel ihtiyaçlarına göre ayarlama şansı bulabiliyorsunuz. 1 yaş etkinlikleri gibi belirli dönemlere uygun adımlarla beraber çocuğunuzun her dönem içerisinde değişen ilgisine uygun olarak da doğru eğitimi vermiş oluyorsunuz.

Çocuklarınızın Yeteneklerinin Bulunduğu Alanlarla, Hızlı Öğrenmesini Sağlayın!

Çocukların dönemlere göre ilgi alanları değişiklik gösteriyor. Ve ilgi alanı ile ilgili şeyleri öğrenme noktasında da doğru dönemde en yüksek verim elde edilebiliyor. Bu kısımda da elbette Montessori çocuklarınız için en iyi etkinlik seçeneklerini sunarak ilgi alanlarında en yüksek bilgiyi ve eğitimi almalarına da destek oluyor.

Bulundurduğu etkinliklerin içeriklerinde, neye yaradığını, hangi konuda doğru bir tercih olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Montessori, sizlere etkinliklerin nasıl yapıldığını ve nasıl ilerlenmesi gerektiğini de detaylı olarak aktarıyor. Bir noktada başarı sağlayabilmek için etkili olan Montessori, her dönem içerisinde de kendi önceliklerinin çocuklarınız önemli olan için gerekliliklerden oluştuğunu belli ediyor.

Kaynak: https://www.montessorifelsefesi.com/1-yas-etkinlikleri/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Adam, Evinde Sırtından 13 Kez Bıçaklanmış Halde Bulundu
Genç Adam, Evinde Sırtından 13 Kez Bıçaklanmış Halde Bulundu
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!