GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2021 09:52   Güncelleme : 14-10-2021 09:52

Tüy Dökücü Krem Kullanılırken Yapılan 3 Hata

Tüy dökücü krem, vücudundaki tüylerle başa çıkmakta zorlanan bireylerin pratiklik ve daha kolay uygulanabilir olması açısından sürekli tercih ettikleri bir üründür. Uygulanması oldukça basit ve acısız olan tüy dökücü krem, tüy dökmeye yarayan diğer birçok ürüne göre oldukça zahmetsizdir.

Tüy Dökücü Krem Kullanılırken Yapılan 3 Hata

 


Tüy dökücü krem, vücudundaki tüylerle başa çıkmakta zorlanan bireylerin pratiklik ve daha kolay uygulanabilir olması açısından sürekli tercih ettikleri  bir üründür. Uygulanması oldukça basit ve acısız olan tüy dökücü krem, tüy dökmeye yarayan diğer birçok ürüne göre oldukça zahmetsizdir. Bundan dolayı bayanların çantalarında rahatlıkla taşıyabilecekleri bir ürün olarak da bilinmektedir. Tüy dökücü kremlerin bilinen herhangi bir zararı olmamakla birlikte kullanımına dikkat etmekte ve bilinmedik tüy dökücü kremlerin kullanımından kaçınmakta fayda vardır. Tüy dökücü krem kullanılırken yapılan bazı hatalar ciltte kızarıklık, tahriş ve alerji gibi durumların ortaya çıkmasına da neden olabilmektedir. Bu olumsuzluklarla karşılaşmamak için tüy dökücü krem kullanma talimatına uygun olarak kullanılmaktadır. 

 


Tüy Dökücü Krem Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Tüy dökücü kremin içeriğinde kullanılan malzemeler bireylerin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bununla birlikte kremin markasının bilindik olması da kullanıcıların krem hakkında daha olumlu yorum yapmasını sağlar. Tüy dökücü krem kullanılırken kremin kullanılacağı bölgenin kuru olmasına özen gösterilmeli ve ıslak bölgeye krem kullanmaktan kaçınılmalıdır. Islak bölgeye uygulanan tüy dökücü krem, etkisini fazla göstermez ve boş yere kullanılmış olur. Bundan dolayı duş anında değil, duştan önce veya sonra uygulama işlemi yapılmalıdır. Sıklıkla yapılan bir diğer hata ise, kremin etki etmesini beklemeden hemen silmek veya yıkamaktır. Bunun aksine tüy dökücü krem biraz bekleyip tüyler üzerine etki ettikten sonra durulanmalıdır. Tüy dökücü krem, cilt tipine uygun olarak seçilmeli ve hassas ciltler için hassas olan tüy dökücü krem kullanılmalıdır. Cilt tipine uygun krem kullanılmaması da sıklıkla yapılan bir diğer hatadır. 


Sürekli çıkan ve bireylere rahatsızlık veren tüyler, özellikle yaz aylarında birçok kişiye olumsuz durumlar yaşatmaktadır. Bu durumun önüne geçmek  için kaliteli tüy dökücü kremler tercih edilmelidir. Bioder, tüy dökücü krem konusunda oldukça uzmandır ve etkili formülü ile bilinen tüy dökücüleri bu markada bulmak mümkündür. Tüy dökücü krem arayışındaysanız içeriğindeki öz sayesinde tüyleri azaltan ve tüylerin daha seyrek çıkmasını sağlayan bu kremlerle tanışabilirsiniz.