GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-10-2021 17:45   Güncelleme : 19-10-2021 17:45

N&D Marka Kedi Maması Çeşitleri ve Fiyatları - Zoo.com.tr’de

Kedi maması seçiminde bulunurken bazı detaylara dikkat etmekte fayda vardır. Kediye en uygun mama, kedinin mide ve bağırsak sisteminin doğru şekilde çalışmasına yardımcı olurken diğer taraftan ideal kiloda sağlıklı bir yaşam sürmesine destek olur.

N&D Marka Kedi Maması Çeşitleri ve Fiyatları - Zoo.com.tr’de

 

 

Kedi maması seçiminde bulunurken bazı detaylara dikkat etmekte fayda vardır. Kediye en uygun mama, kedinin mide ve bağırsak sisteminin doğru şekilde çalışmasına yardımcı olurken diğer taraftan ideal kiloda sağlıklı bir yaşam sürmesine destek olur. Aynı şekilde doğru mama, kedinin damak zevkine hitap ettiğinde, kedi onu severek tüketir. Çeşitli mamalar arasından kediye en uygun olanını seçmek bazen zorlayabilir. Çok fazla marka, lezzet ve formülde mama üretiliyor ki, kediye en uygun olanını seçmekte güçlük çekilebilir. Bundan dolayı, kedi maması alırken bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. İşte o detaylar!

 

Kedinizin İhtiyaç Duyduğu Mamaları Tercih Edin

 

Kedilerin mamaya olan ihtiyaçları farklılık göstermektedir. Çünkü yavru, yetişkin ve yaşlı kedilere özel çeşitli içeriklere sahip mamalar vardır. Mesela, yavru kediler için gelişimine katkı sağlayacak içerikte mamalar üretilmektedir. Kedi maması tercihinde bulunurken kedinin kilosunu ve aktivite düzeyini göz önüne almak gerekiyor. Çünkü kedilerin bazıları hareketsizdir ve daha düşük kalorili mamalara ihtiyaç duyarlar.

 

Daha aktif kediler için ise kalorisi yüksek kedi mamalarından tercih etmek gerekir. Aksi durumda kedide birçok sağlık problemiyle karşı karşıya kalınabilir. Kedinin herhangi bir sağlık sorunu varsa buna da dikkat etmek gerekir. Mesela, kedilerde gıda alerjisi sık rastlanan bir hastalıktır. Mamanın içeriğinde yer alan besinlere karşı alerjisi olan bir kedi için sınırlı besinlere sahip mamalar tercih edilmelidir.

 

Kaliteli Markaların Ürünlerine Yoğunlaşın

 

Piyasada çok fazla kedi maması markası bulunmaktadır. Bu markalar arasından seçim yapmak son derece önemlidir. Öncelikle kedi maması seçiminde bulunurken çevrece bilinen, kaliteli ve güvenilir ürünler üreten markalardan alınmalıdır. Evcil canlı mamaları seçiminde bulunurken en çok tercih edilenler arasında bulunan N&D kedi maması, kedinin yaşı, beslenme düzeyi ve aktivite düzeyi gibi detaylara ayırarak daha pek çok seçenek sunar.

 

Reflex kedi maması ise kedi maması çeşitleri arasındaki diğer seçenektir. Kedilerin damak zevkine uyacak ve sağlığına katkıda bulunacak mamaları bu marka ürünleri arasında bulabilirsiniz. Royal Canin kedi maması çeşitleri ise kediler için hassasiyetle hazırlanan sağlıklı mamalardır. Kedinin sağlığını destekleyecek ve damak zevkine hitap edecek bir mama arayışındaysanız, siz de bu mamalara bakabilirsiniz.

 

Kedi Maması Çeşitleri Hakkında Bilgi Sahibi Olun

 

Sevimli dostlarımız için mamalar farklı içerik, formül ve dokuda üretilmektedir. Konserve kedi maması, kedilerin sıvı ihtiyacını almasına yardımcı olur. Kuru kedi maması, kedilerin çok sevdiği lezzetlerden bir tanesidir. Ödül kedi maması ise kedileri eğitmek ve sağlıklı beslenmelerini desteklemek için tercih edilmektedir. Açık kedi maması, kedilerin sağlığına destek olmakla beraber çok ekonomik mamalar olarak ortaya çıkar.  Kısacası, kedi maması çeşitleri arasından bir tercihte bulunurken kedinin damak zevkine uyan ve ihtiyacı olan mamayı almak doğru olacaktır.