SAĞLIK
Giriş Tarihi : 18-10-2021 11:33   Güncelleme : 18-10-2021 11:33

İşitme cihazı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

işitme cihazı bireylerin herhangi bir nedenle işitme yetilerini kısmi olarak kaybetmeleri neticesinde kullanılan mekanizmalara denilmektedir.

İşitme cihazı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

işitme cihazı bireylerin herhangi bir nedenle işitme yetilerini kısmi olarak kaybetmeleri neticesinde kullanılan mekanizmalara denilmektedir. İşitme cihazları analog işitme cihazları ve dijital işitme cihazları olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. İşitme cihazları ilerleyen işitme kaybı nedeniyle kaybolmaya yüz tutan işitme duyusunu yeniden kazandırmayı hedeflemektedir. Bireyler belli bir müddet işitme cihazı kullandıktan sonra cihaz ile bütünleşmekte  ve aynı zamanda uzun süre bu cihazdan fayda sağlamaktadırlar. Bu anlamda bireylerin yaşam kalitesini arttıran oldukça önemli bu cihazı satın alırken bireylerin dikkatli olmaları titiz davranmaları ve önemli araştırmalar yapmaları gerekmektedir. İşitme cihazı alırken bireylerin öncelikle işitme cihazlarının iso ve ce standartlarına kalite belgelerine sahip olmaları önem arz etmektedir. Aynı zamanda işitme cihazı satan firmalar Türkiye Cumhuriyeti sanayi ve ticaret bakanlığı tarafından verilen Garanti kartını da hastalara teslim etmelidirler.

İşitme cihazı satan firma satış sonrası servis hizmeti de verebilmelidir

Aynı zamanda işitme cihazı satışını gerçekleştiren ve hastalara bu anlamda hizmet sunan kuruluşların Türkiye Cumhuriyeti sanayi bakanlığının vermiş olduğu satış sonrası hizmet ve servis yeterlilik belgesine sahip olmaları gerekir. Ayrıca firma deneme süresi sunarak doğru cihazı seçme noktasında da bireylere yardımcı olmalıdır. İşitme cihazı satın almak isteyen ve bu anlamda işitme noktasında kendilerine katkı sunmak isteyen bireylerin satın aldığı cihazların uluslararası piyasada tanınırlığı bilinirliği ve saygınlığı olan öncü markaları tercih etmeleri de önem arz eder. Cihazın markası kadar onu uygulayacak firmanın hizmet yetisi de önemlidir. Çünkü işitme uzmanı bir firmadan alınmayan iyi bir marka ile de çeşitli sorunlar yaşayabilmek mümkündür. Özellikle de dijital işitme cihazlarının işitme uzmanları tarafından işitme kaybına göre programlanması ve bireyin maksimum fayda sağlayabileceği bir şekilde dizayn edilerek bireye teslim edilmesi önemlidir.

Uzman İşitme Cihazları insan sağlığını ön planda tutan bir çalışma prensibi sergiler

Ülkemizde işitme cihazları satış ve uygulama hizmetini gerçekleştiren uzman işitme cihazları satış ve uygulama merkezi kurulduğu 2016 yılından bu yana insan sağlığını ön planda tutan kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Firma bu anlamda hem hastalarının memnuniyetini ön planda tutarken hem de onların maddi anlamda yıpranma mallarını sağlayacak uygun fiyatlı işitme cihazlarının sunmaya gayret eder. Kaliteli ergonomik ve oldukça estetik görünen işitme cihazlarını uzman işitme cihazları satış ve uygulama merkezi ile uygun fiyata almak mümkündür. Bu anlamda kuruluş işitme cihazı fiyatları noktasında da bireylere ekonomik fırsatlar sunan lider bir kuruluş olmayı başarmıştır. Uzman İşitme Cihazları satış ve uygulama merkezi ürün ve hizmet politikasını üst seviyede tutmaya gayret eder. Firma bünyesinde dünyaca ünlü işitme markalarının işitme cihazlarını en iyi şekilde ve sorunsuz bir şekilde Türkiye geneline sunmaktadır. işitme cihazı sgk ödemesi konusunda da hastalarına maksimum desteği sunmaktadır.