GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2021 14:19   Güncelleme : 28-10-2021 14:19

Tektaş ve Baget Yüzükler!

Pırlantaya dair bireylerin alışveriş yaparken en sık duyduğu kavramlardan biri de karat sözcüğüdür. Bu nedenle pırlanta almak isteyen bireylerin bu konuyla ilgili bilgi edinmek amacıyla ilk araştırdığı kavram karat kavramıdır.

Tektaş ve Baget Yüzükler!

Pırlantaya dair bireylerin alışveriş yaparken en sık duyduğu kavramlardan biri de karat sözcüğüdür. Bu nedenle pırlanta almak isteyen bireylerin bu konuyla ilgili bilgi edinmek amacıyla ilk araştırdığı kavram karat kavramıdır. Karat sözcüğü eski mücevher tüccarlarının pırlantanın iyi tartmak için kullandığı sözcüktür. Eski yıllarda adı verilen keçiboynuzu tohumu anlamına gelen bu sözcük tohumların ağırlığı ile pırlantanın ağırlığının şaşılacak derecede birbirine benzediğini ortaya koymaktadır. Yani bir karatlık pırlanta ile bir keçiboynuzu tohumu hemen hemen eşit ağırlığa sahiptir. Karat pırlantanın ağırlığını ölçmek için kullanılan bir ölçü birimi şeklinde kısaca ifade edilebilir.

Pırlantanın büyüklüğü ve ağırlığı aynı zamanda fiyatını da belirlemektedir. Öte yandan pırlantada bilinmesi gereken Bir diğer konu ise pırlantanın berraklığı derecesidir. Dolayısıyla kristalleşmesi rengi yapısı büyüklüğü konumu doğallığı da pırlantanın temel özellikleri arasında yer alır.

Ariş pırlanta profesyonel bir kadro ile çalışır

Ariş pırlanta Mardin merkezli olarak faaliyet yürüten ve üç kuşaktır kuyumculuk alanında çalışmalarını sürdüren lider bir markadır. Firma tektaş yüzük modelleri başta olmak üzere hem klasik hem de modern birçok tasarımı bünyesinde barındırmıştır. Öte yandan yapılan araştırmalar son yıllarda baget yüzük modellerinde sıklıkla tercih edildiğini ortaya koymuştur. Ariş pırlanta sektörü birçok yeniliği kazandıran ve bu anlamda ilk defile,  ilk web sitesi  www.arispirlanta.com gibi kazanımları gerçekleştiren lider bir markadır.

Ariş pırlanta şıkla zarafete ve güzelliğe önem verdiği kadar aynı zamanda müşterilerinin bütçelerini de göz önünde bulunduran uygun fiyatlı bir politika belirlemektedir. Bu yüzden hem internet sitesi üzerinde faaliyetlerini yürütürken hem de diğer çalışmalarını tamamlarken müşterilerin bütçelerine hitap eden en kaliteli ve en güzel ürünü uygun fiyata sunmaya çalışan bir hizmet anlayışına sahiptir. Kuruluş aynı zamanda bünyesinde profesyonel bir tasarım ekibinin barındırmakta ve bu tasarım ekibi hem klasik hem modern her zevke ve her yaşa hitap edebilecek pırlanta modellerini tasarlanmaktadır. Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini doğru okuyarak sektöre yön veren firma bu yönüyle ülkemize de büyük şekilde değer katarak ekonomimize katkı sunmaktadır.