GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-11-2021 11:54   Güncelleme : 01-11-2021 11:54

Tatilinizi izmir istanbul uçak bileti kampanyasıyla yaşayın

Havalimanına İzmir şehir merkezinden ve çevre bölgeden farklı ulaşım araçları ile kolayca ulaşılmaktadır.

Tatilinizi izmir istanbul uçak bileti kampanyasıyla yaşayın

İzmir’i ilk durağı olan hava alanı ile tanımaya başlayalım.

Adını eski Başbakan Adnan Menderes'ten alan havalimanı 1987 yılında faaliyete geçmiştir. İç ve dış hatlar terminallerini bünyesinde barındırmakta ve şehri çok iyi bir şekilde bağlantılı hale getirmektedir. Yıllık yolcu kapasitesini 45 milyona çıkarmak amacıyla 2014 yılında iç hatlar terminali genişletildi. Havalimanına İzmir şehir merkezinden ve çevre bölgeden farklı ulaşım araçları ile kolayca ulaşılmaktadır. İndirimli İzmir İstanbul uçak Bileti ile izmiri yaşamayı ertelemeyin.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım için kalkış noktanıza göre farklı seçenekler bulunmaktadır. Halk otobüsleri çeşitli hatlarda 7/24 hizmet vermektedir. 200 numaralı otobüs Mavişehir'den, 202 numaralı Alsancak-Cumhuriyet Meydanı'ndan ve 204 numaralı otobüs İzotaş'tan (Bornova) Havaalanına hareket etmektedir.

Havaş servisleri aynı zamanda şehrin farklı noktalarına ve çevre ilçelere hızlı ve konforlu bir yolculuk sağlıyor. Yolculukla ilgili tüm detaylar çevrimiçi olarak görüntülenebilir. Banliyö demiryolu ağı sistemi olan İzban, havalimanına çeşitli noktalardan ulaşım için kullanılabiliyor ve şehir metrosuna bağlanıyor. Seyahatinizi önceden internet üzerinden planlayabilirsiniz. Alternatif olarak taksiye binebilir veya Pegasus Hava Yolları'nın sunduğu araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Toplu taşıma

Şehir, halk otobüsleri, metro, vapur ve İzban gibi çok sayıda ulaşım seçeneği sunuyor. Şehir içi de yürüyerek gezebilirsiniz. ESHOT tarafından işletilen halk otobüsleri geniş bir ağ üzerinden hizmet vermektedir. Şehrin iki ana metro hattı var, biri şehir merkezini Bornova ve Balçova'ya bağlayan, Fahrettin Altay Meydanı'nda son buluyor, diğeri ise Tepeköy'den Aliağa'ya uzanan metro hattı.

Diğer bir seçenek de şehrin diğer yakasını geçmek için deniz ulaşımı olabilir. Bostanlı, Karşıyaka, Bayraklı, Alsancak, Pasaport, Konak, Göztepe, Üçkuyular ve Foça (yaz aylarında) belirlenen vapur iskeleleridir.

Gezinti yolunun yakınında belirli yerlerde bisiklet kiralamayı düşünebilirsiniz.