GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-11-2021 13:04   Güncelleme : 02-11-2021 13:04

Pro Plan Marka Köpek Maması Kampanyalı Fiyat Etiketiyle Uygunpetgross.com.tr ‘de!

Sevimli dostlarımız köpeklerin yaşam alanları, eğitimleri ve veteriner kontrolleri kadar tükettikleri mamalarında önemi son derece büyüktür. Köpek maması seçiminde bulunurken, belirli besin içeriğine sahip olduğundan ve köpeğe uygun olduğundan emin olmak gerekir.

Pro Plan Marka Köpek Maması Kampanyalı Fiyat Etiketiyle Uygunpetgross.com.tr ‘de!

 

 

Sevimli dostlarımız köpeklerin yaşam alanları, eğitimleri ve veteriner kontrolleri kadar tükettikleri mamalarında önemi son derece büyüktür. Köpek maması seçiminde bulunurken, belirli besin içeriğine sahip olduğundan ve köpeğe uygun olduğundan emin olmak gerekir. Bu aşamada, köpeğin genel sağlık durumu mama seçiminde bizlere ipucu verecektir. Yanlış seçilen mamalar köpeğin sağlık durumunu kötü etkiler ve beklenen gelişimi sağlamaz. Bundan dolayı mama seçimini titizlikle yapmakta fayda vardır. Mama seçiminde dikkate alınacak bazı hususları bilmeliyiz. İşte o hususlar…

 

Köpeğinizin Beslenme Gereksinimine Uyan Mamalar Seçin

 

Piyasada çeşitli içeriklere sahip mamaların varlığı, köpek sahiplerinin mama seçimini bir hayli zorlaştırmaktadır. Köpekler protein ağırlıklı beslenmeye ihtiyaç duyan canlılardır. Bundan dolayı, mamanın içeriğinde soya veya mısır gibi zararlı maddeler bulunmamalı, köpeğin mamasından en iyi bileşenleri alması için zengin içeriğe sahip olan mamalar tercih edilmelidir.

 

Köpek maması tercihinde bulunurken et oranının yüksek olduğundan emin olunmalıdır. Köpekler etobur canlılar değillerdir. Ağırlıklı olarak et ile beslenirlerken, aynı zamanda köpekler meyvelerden sebzelerden ve tahıllardan elde edilen yiyecekleri içeren dengeli bir beslenmeye de gereksinim duyarlar. Çeşitli besinleri içeren köpek mamaları, köpeğin kemik gelişimine katkıda bulunmakta, beden gelişimini de desteklemektedir. Son olarak, köpek mamasının içeriğinde yer alan besinler tek tek incelenmelidir. Mamanın içeriğine GDO bulunmamakla beraber yapay renklendirici, koruyucu ve tatlandırıcı gibi zararlı bileşenler olmamalıdır.

 

Kaliteli Markaların Ürünlerini Satın Alın

 

Köpekler yaşına, cinsine, türüne ve özel durumuna göre farklı mamalara ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden köpek maması markaları arasından tercihte bulunurken, ürünleriyle köpeğin sağlığını olumlu yönde etkileyecek ve tüm ihtiyaçlarına karşılık verecek markalara yönelin. Bu markalardan bir tanesi de Pro Plan köpek mamasıdır. Bu markanın ürünleri hemen hemen her köpeğin seveceği lezzete sahip olmakla beraber zengin bir içerik de sunmaktadır.

 

Advance köpek maması ise diğer seçenektir. Köpeği her daim sağlıklı beslemek için Advance’in köpek mamalarından tercihte bulunulabilir. En iyi köpek mamaları, her tür köpeğin yaşını, cinsini, sağlık durumunu ve diğer özel durumlarını dikkate alarak, yüksek kaliteli mamaları üretir. Bu tür detayları dikkate alarak mama üreten bir marka aranıyorsa; Acana köpek maması ürünlerine de göz atılabilir.

 

Köpek Maması Çeşitlerini Öğrenin

 

Köpeklerin gelişimini sağlamak ve sağlıklı büyütmek için çeşitli mamalara ihtiyaç duyulur. Bu mamalar açık köpek maması, konserve köpek maması ve kuru köpek maması olarak karşımıza çıkar. Her mama çeşidinin içeriğinde farklı besin bileşenleri yer alır ve bu durum köpekler için oldukça faydalıdır. Mesela, konserve köpek mamaları köpeklerin büyük bir iştahla tükettiği mama çeşididir. Sıvı oranının yüksek olması, az su tüketen köpekler için avantaj sağlamaktadır.

 

Kuru köpek maması, köpeğin hem diş sağlığını hem de sindirim sistemini olumlu yönde etkilemektedir. Ödül maması ise, köpeğin pozitif davranışlarının pekiştirilmesi ve eğitim sürecinin başarılı şekilde tamamlanması için harika bir seçenektir. Köpek mama çeşitlerini, köpeğin genel ve dönemsel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak almak doğru olacaktır.