AYAKKABI SATICISINA HER YERDEN YARDIM

Daha öncesinde galericilik yapan Yavuz, belirli nedenlerden dolayı iflas etti. Sonrasında ise ikinci el ayakkabı satmaya başlayan Yavuz'a (72), Türkiye'nin dört bir yanından yardım yağıyor.

AYAKKABI SATICISINA HER YERDEN YARDIM
AYAKKABI SATICISINA HER YERDEN YARDIM

Bursa'ya ikamet eden Yavuz yıllar önce galeri sahibi iken iflas etmişti. Sonrasında iflas eden Mehmet Yavuz, maddi geçimini sağlamak için eskimiş ayakkabıları tamir ederek yaşamaya başladı. Geçirdiği durumlar sosyal medyada yayılmaya başlaması üzerine, Yavuz'a yardımlar yağmaya başladı. İflas ettikten sonra ilk zamanlar çöpten topladığı kağıtları satarak geçimini sağladığını anlatan Yavuz şöyle konuştu, '' Bursa ve Çanakkale'de uzun yıllar çöp topladım. Daha sonra Ezine İlçesinde çöp toplarken eski bir asker botu dikkatimi çekti. Daha sonra bu botu tamir edip pazarda ucuza satmayı düşündüm. Daha sonra eskimiş ayakkabıları toplayıp tamir ettikten sonra pazarda satmaya başladım. İkinci el ayakkabıları 10-15 liradan pazara koymaya başladım. Bu sürede çöp toplamayı bıraktım ve ayakkabılar yoğun ilgi görerek satıldı. 

Hiç beklemediğim anda yoğun ilgi ile karşılaştım diyen Yavuz bu işi meslek edindiğini sözlerine ekledi. Yavuz hayat hikayesinin anlatıldığı haberi, televizyonda ve sosyal medyada yayınladıktan sonra görenler ve izleyenlerden yardım geldiğini açıkladı. Hatta kedisi Osman'a bile yardım gönderildiğini açıklamalarına ekledi.

Son olarak ise Yavuz, ''Herkesten Allah razı olsun. Hiç ummadığım yerlerden, ummadığım yardımlar geldi.'' dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!