SAĞLIK
Giriş Tarihi : 07-11-2021 16:20   Güncelleme : 07-11-2021 16:20

Saç kayıpları neden yaşanır?

Saç kayıpları genel anlamda genetik kodlamalar neticesinde bireylerin yatkınlığı bulunmasından ötürü yaşanan saç azlığı olarak ifade edilebilir.

Saç kayıpları neden yaşanır?

Saç kayıpları genel anlamda genetik kodlamalar neticesinde bireylerin yatkınlığı bulunmasından ötürü yaşanan saç azlığı olarak ifade edilebilir. Saç kayıpları aynı zamanda bireylerin travmatik süreçler yaşaması birtakım hüzünlü durumlardan çıkamaması ya da fiziksel sağlık sorunlarının bulunması nedeniyle de ortaya çıkabilir. Saç ekiminde son derece modern yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. Saç ekimi işlemi bireylerin kendi saçlarından alınan örneklerin kelleşen bölgeleri mikro cerrahi yöntemlerde nakledilmesini ifade etmektedir. Saç ekimi 50 yaş üzeri erkeklerde daha sık görülen bir uygulamadır fakat genç yaştaki erkek bireylerde ve kadınlarda da saç ekimi işlemlerinin yapıldığı gözlemlenmektedir. Öte yandan saç ekim işlemleri sadece saçlar için değil kafa derisi kaç bıyık ve sakal gibi vücutta kıl olmayan bölgelerdeki kayıplarda da gerçekleştirilen bir yöntemdir.

Saç ekimi uzman tarafından yapılmalıdır

Saç ekimi bu anlamda profesyonel saç ekim merkezleri bünyesinde uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Bireyler bu anlamda da son derece kapsamlı bir araştırma yapmalı kendileri için en doğru kararı vermeye yönelmelidir. Kısa bir araştırmanın ardından erkek ya da kadın bireyler saç ekim mikro cerrahi işlemlerini gerçekleştirmek maksadıyla internet üzerinde Türkiye'nin en iyi saç ekim merkezleri ile ilgili bilgi elde edebilirler. Edindikleri bu bilgi onları doğru karar verme ev ve bu anlamda sağlıkları açısından en doğru merkezlerde saç ekim işlemini yaptırmaya yönlendirir.

Kaynak: https://sachakkinda.com/turkiyenin-en-iyi-sac-ekim-merkezleri/