GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2021 12:11   Güncelleme : 13-11-2021 12:12

Bobinaj arızaları nasıl giderilir?

Bobinaj çeşitli durumlarda arızalarına bilen bir mekanizmadır. Bobinaj arızalarını Bu anlamda profesyonel hizmet yürüten Bobinaj ustalara gidermelidir.

Bobinaj arızaları nasıl giderilir?

Bobinaj çeşitli durumlarda arızalarına bilen bir mekanizmadır. Bobinaj arızalarını Bu anlamda profesyonel hizmet yürüten Bobinaj ustalara gidermelidir. Bobinaj arızalarının tespit edilebilmesi için bobinaj içerisinde yer alan statör parçaları sökülür. Bu aşamada söküldükten sonra kalıp ölçüleri alınarak doğru bir şema çizilmeye çalışılır. Varsa bobinaj içerisinde yanık ve erimiş bobinler çıkarılarak oluklar temizlenir. Bir ya da iki tane bobin seçilerek buralardaki kalıp ölçüleri alınır. Ardından bobin telinin çapının ve izoleli ya da izolesiz olmak üzere iki şekilde de ölçülmesi sağlanır. Bobinaj arızalarının geneli statör bölümünde meydana gelmektedir. Bobinaj arızalarında statör bölümlerinin bazı kısımları ya da tamamı yanmış olabilir. Kısmi bir yanık ya da arıza söz konusuysa diğer parçalara zarar vermeden bu arızanın giderilmesi sağlanabilir.

Bobinaj nereden alınır?

Bobinaj genel anlamda tek başına satılan bir parça olarak ifade edilemez. Yalçın Bobinaj ülkemizde bobinaj bakımı tamiri sarımı ve onarımı işlemlerini gerçekleştiren öncü bir kuruluştur. Firma 20 yılı aşkın süredir bu alanda hizmet vermiştir ve bünyesinde çekirdekten yetişen uzman bir kadroyu barındırmaktadır. Kuruluş ar-ge çalışmalarına önem vererek son teknolojik ekipmanları kullanarak başta ac motor sarımı olmak üzere birçok motor çeşidinin tamir bakım ve onarımını yapar. Yalçın bobinaj hizmet yelpazesi oldukça geniş bir kuruluştur. Firma dc motor sarımı işlemlerini de güvenli bir biçimde yerine getirmektedir.