GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2021 11:45   Güncelleme : 15-11-2021 11:46

Kömür satın alırken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Kömür geçmişten bu yana insanların ısınmak sanayi faaliyetlerini gerçekleştirmek hatta ulaşım imkânlarını yaratmak maksadıyla kullandıkları önemli bir enerji verici madendir.

Kömür satın alırken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Kömür geçmişten bu yana insanların ısınmak sanayi faaliyetlerini gerçekleştirmek hatta ulaşım imkânlarını yaratmak maksadıyla kullandıkları önemli bir enerji verici madendir. Ülkemizde kömür kaynakları ve kömür yatakları bakımından oldukça zengindir. Kömür satın alırken bireylerin ve işletmelerin dikkat etmeleri gereken çok önemli hususlar bulunur. Öncelikle kömür satın alacak olan işletmelerin bu kömürü ne amaçla kullanacaklarını doğru bir biçimde belirlemeleri ve amacına en uygun kömür çeşidini seçmeleri gerekir. Kömür alırken dikkat edilecek ilk husus kalorisidir. Küçük paketlerle kömür alırken paketin üzerinde kalorisinin yazmasına özen gösterilmeli büyük kömür alımlarında ise işletmelerin bu konu ile ilgili bilgi vermeleri istenmelidir.

Kömürün torbalı olmak önem arz eder

Kömürü Torbalı almakta son derece büyük faydalar sağlar. Çünkü nem olgusu kömürün güzel yanmamasına ve veri alınmamasına neden olmaktadır. Nemin artması her zaman daha fazla enerjiye ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır. Özellikle ithal kömürlerde nem oranı bazda %10'un üzerine çıkmamalıdır. Ülkemizde Akbatı Dış Ticaret ve Mümessillik son derece kaliteli kömür satış işlemlerini gerçekleştirir. Yıkanmış kömür yıkanmış fındık kömür ve birçok kömür çeşidi bünyesinde bulunur. İzmir ve çevresinde özellikle işletmelere fındık kömürü satışını da gerçekleştiren Akbatı Dış Ticaret ve Mümessillik kaliteli bir biçimde hizmet sunmaktadır. Yıkanmış kömür çeşitlerinin daha kaliteli olduğu göz önünde bulundurulduğunda kuruluştan yıkanmış kömür almak isteyen kişi ve kuruluşların sayısı da artmıştır.