GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 15:05   Güncelleme : 10-11-2021 15:05

Cami ses sistemi neden önemlidir?

Cami ses sistemleri vatandaşların camide yapılan etkinlikleri namazı okunan ayetleri duyabilmesi noktasında profesyonel bir şekilde dizayn edilmesi gereken bir olgudur.

Cami ses sistemi neden önemlidir?

Cami ses sistemleri vatandaşların camide yapılan etkinlikleri namazı okunan ayetleri duyabilmesi noktasında profesyonel bir şekilde dizayn edilmesi gereken bir olgudur. Cami ses sisteminde kullanılan malzemeler kaliteli olmalı bu anlamda insan sesinin frekansını en iyi iletebilen cihazlar kullanılmalıdır. Bu sayede cümleler daha anlaşılır ve net bir şekilde duyulabilir yankılanmalar azalır. Talha Elektronik Ses Sistemleri bu anlamda en kaliteli cami ses sistemleri konusunda hizmet veren lider kuruluşlar arasında bulunur. Firma ürün ve hizmetlerin de %100 memnuniyet odaklı bir çalışma prensip sergiler. Seslerin doğru oranda dalgalanması çınlamanın ve uğultunun engellenmesi bakımından da son derece önemlidir. Özellikle çınlama cami ses sistemi oluşumunda çok karşılaşılan bir sorundur.

Çınlama cami ses sistemlerinin en önemli sorunu

Yapılan araştırmalar sinema salonlarında konferanslarda ya da camilerde hatta tiyatro salonlarında dahi ses çınlaması sorun öyle sık sık karşılaşıldığını ortaya koymaktadır. Ses çınlaması 0 ila 2 saniye arasında olabilecekken bu ne yazık ki büyük camilerde 2 ile 6 saniye kadar sürebilmektedir. Canıma neticesinde sesin netliği kaybolduğundan ötürü uğultuya neden olacak ve vaizin söylediği sözler anlaşılmayacaktır. Talha Elektronik Ses Sistemleri en kaliteli ürünlerin sunumu ile camilerde ses kalitesini yükselten anlaşılma oranını arttıran profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Kuruluş bu anlamda bünyesinde profesyonel bir kadroyu istihdam eder

Kaynak: https://www.talhaelektronik.com/cami-ses-sistemleri