EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-11-2021 15:12   Güncelleme : 16-11-2021 15:12

Özel eğitim neden önemlidir?

Çeşitli nedenlerden dolayı zihinsel fiziksel sosyal ve duygusal olarak gelişimsel sürece gecikmiş olan öğrenciler adına tasarlanan programları özel eğitim programları adı verilir.

Özel eğitim neden önemlidir?

Çeşitli nedenlerden dolayı zihinsel fiziksel sosyal ve duygusal olarak gelişimsel sürece gecikmiş olan öğrenciler adına tasarlanan programları özel eğitim programları adı verilir. Özel eğitim programları ve hizmetleri sayesinde bir çocuğun ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla içerik ve öğretim metodu tasarlanmıştır. Özel eğitim süreçleri engelli bir çocuğun ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla özel olarak tasarlanmış ve ücreti devlet tarafından karşılanan bir eğitim hizmeti oluyor. Özel eğitim bu anlamda engelli bireyler için son derece Hayati bir önem arz ediyor. Özel eğitim sayesinde bireyler Kendi kendilerine yetebilecek bir hale gelebiliyor.

Özel eğitime erken başlanılması yüksek performans sağlıyor

Yapılan araştırmalar özel eğitim surecine çocuklarda erken yaşlarda başlamanın son derece yüksek performanslar ortaya koyduğunu ifade ediyor. Bu nedenle özel eğitim alması gereken çocukların özel eğitimle ilgili tanılarını ne kadar erken alırlarsa başarının da o kadar fazla olduğu ifade ediliyor. Ülkemizde Aydın Özel Eğitim Merkezi bu anlamda profesyonel hizmet sunan lider kuruluşlar arasında yer alıyor. Kuruluş bünyesinde son derece profesyonel bir eğitmen kadrosunu barındırıyor. Aydın Rehabilitasyon Merkezi olarak da faaliyet yürüten kuruluş bugüne kadar Aydın ilinde özel eğitim konusunda mihenk taşı olma özelliğini kazanmış bulunuyor. Bu nedenle Aydın özel eğitim deyince ilk akla gelen kuruluşlardan biri oluyor. Kurum bu anlamda aileleri bireylere ve toplumu bilinçlendirmek gibi bir misyonu da üstlenmiş bulunuyor.