GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2021 20:44   Güncelleme : 26-11-2021 20:44

Ezine Peyniri Fiyatı

Lezzeti ile nam salmış olan Ezine peyniri günümüzde oldukça fazla tercih ediliyor. Ezine başta olmak üzere sadece belirli bir bölgede üretilmesi ile bilinen bu peynir lezzeti ile ön plana çıkıyor.

Ezine Peyniri Fiyatı

Lezzeti ile nam salmış olan Ezine peyniri günümüzde oldukça fazla tercih ediliyor. Ezine başta olmak üzere sadece belirli bir bölgede üretilmesi ile bilinen bu peynir lezzeti ile ön plana çıkıyor. Satın almak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği şeylerden birisi ise fiyatı oluyor. Ezine peyniri fiyat çeşidine göre değişir.

Çünkü bu peynir hem koyun sütünden hem de inek sütünden üretilebilir. İki çeşidi arasında lezzet olarak fark olabilse de her ikisinin lezzetinin de iyi olduğunu söylemek mümkündür. Gerçek Ezine peyniri lezzetini tatmak isteyen kişiler hemen satın alabilir. Ezinedengelsin sitesi gerçek peynir satması ve bunu uygun fiyatlar ile yapması ile tercih edilebilir.

Adım Adım Ezine Peyniri Nasıl Yapılır?

Ezine peynirinin nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen çok sayıda insan vardır. İşte adım adım bu lezzetli peynirin nasıl yapıldığı;

  • Ezineden kaliteli sütler toplanır.
  • Ayrıştırıcıdan geçirilen sütler ısıtma tankına aktarılır ve 65 derecede 35 dakika boyunca kaynamaya bırakılır.
  • Kaynamadan sonra sütün 32-34 derece sıcaklığa gelmesi beklenir ve sonrasında mayalama yapılır.
  • Peynir telemesi 2-3 saatin ardından oluştuktan sonra teleme sıkıştırılır. Suyu alındıktan sonra 1 saat bekletilen peynire deniz suyu harmanlaması yapılır.
  • 8 sat bekledikten sonra tenekelere basılır ve 7-12 ay bekletilerek hazır hale getirilir.

Ezine peyniri nasıl yapılır sorusu bu şekilde yanıtlanabilir. Ezinedengelsin sitesinden kolayca temin edilebilir.