GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2021 14:55   Güncelleme : 29-11-2021 14:55

Kolajen Nedir?

İnsan vücudunda yaklaşık olarak üçte birini oluşturan proteine kolajen denir. Kemik, tendon, kas ve bağların yapısını, kan damarları, göz ve dişleri oluşturan katmanlarda da kolajen yer alır.

Kolajen Nedir?

 

İnsan vücudunda yaklaşık olarak üçte birini oluşturan proteine kolajen denir. Kemik, tendon, kas ve bağların yapısını, kan damarları, göz ve dişleri oluşturan katmanlarda da kolajen yer alır. Genel olarak kolajen için tüm dokuları bir arada tuttuğunu söyleyebiliriz.

Kolajenin Faydaları

  • Cilt elastikiyetini (sıkılığını) korur.
  • Çizgi kırışıklık gibi yaşlılık belirtilerinin oluşmasını önler.
  • Ciltteki yaşlılık belirtilerini
  • Çizgi, kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerinin oluşmasını önler.
  • Vücuttaki eklem ağrılarının hafiflemesini sağlar.
  • Saçlara parlaklık ve canlılık kazandırır.

Vücutta doğal olarak üretilen kolajenin üretim miktarı ve kalitesi bireyin yaşına bağlı olarak değişmektedir. Bu durum yaşlılık belirtilerini meydana getiren önemli özelliklerdendir. Kısaca kolajen üretimi yaşın ilerlemesiyle yavaşlar. Bu sebeple de cilt kolajene ihtiyaç duyar. Siz de bu durumu önlemek için kolajen içerikli takviye edici gıda ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Collagen Forte

Collagen forte, güçlü içeriği sayesinde kaybolan bağ dokusunu yenileyerek daha sıkı olmasını sağlar. Cildi yenilemeye ve daha genç görünüm kazandırmaya yardımcı olur. En çok merak edilen sorulardan biri Collegen Forte içeriğinde neler olduğudur. İçeriğinde Kolajen Tip1 ve Tip3, C vitamini, Çinko ve Selenyum bulunmaktadır. Cilt, saç ve vücut sağlığını korur.

Collagen Forte Hydrolyzed Collagen Gel

Collajen forte jel, yüz ve vücut için geliştirilmiş günlük nemlendiricidir. İçeriğindeki kolajen cildin sıkılığını korumaya yardımcı olur. Vücuttaki selülit görünümünü giderir.

Sizde tüm kolajen ürünleri Dermokozmetika’da bulabilir, Collagen forte fiyat avantajı ile hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.