KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 29-11-2021 16:40   Güncelleme : 29-11-2021 16:40

TED ANKARA KOLEJİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ SERENAD BAĞCAN KONSERİ İLE KUTLADI

TED Ankara Koleji, 26 Kasım akşamı TED Ankara Koleji Sahne Sanatları ve Gösteri Merkezi Ata Sahne’de Öğretmenler Günü’nü Serenad Bağcan konseri ile kutladı. TED Ankara Koleji Vakfı’nın ev sahipliğinde düzenlenen kutlamada, kurumda belirli hizmet yılını doldurmuş çalışanlara hizmet ödülleri verildi.

TED ANKARA KOLEJİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ SERENAD BAĞCAN KONSERİ İLE KUTLADI

TED Ankara Kolejinde görev yapan yönetici, öğretmen ve çalışanların yanı sıra okuldan emekli olmuş öğretmenlerin de katıldığı kutlama, okulun yeni hizmete açılan 1500 izleyici kapasiteli Ata Sahne’sinde gerçekleştirildi. TED Ankara Koleji Vakfı’nın ev sahipliğinde düzenlenen kutlamada kurumda belirli hizmet yılını doldurmuş öğretmen ve çalışanlara hizmet ödülleri verildi.

Gecenin açılışında konuşma yapan TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kartal Usluel, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Başöğretmenlik” unvanını tüm sıfatlarının üzerinde tutan, toplumun her alanında milletinin öğretmeni olmuş bir lider olduğunu belirterek “İşte böyle eşsiz bir liderin, benzersiz vizyonunun eseridir TED Ankara Koleji. 90 yıl önce yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin ihtiyaç duyduğu çağdaş ve nitelikli bireyleri yetiştirmek üzere kurulan okulumuz, dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de yeni nesillerin yolunu aydınlatmaya, eğitim alanında fark yaratmaya devam edecektir. Okulumuzun eğitim dünyasında saygın bir yer edinmesi, hiç şüphesiz ki mesleğinin hakkını veren, her zaman daha iyisi için çalışan yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz sayesindedir.” dedi.

Kurumda 10, 15, 20, 25, 30 ve 35. hizmet yılını doldurmuş öğretmen ve çalışanların hizmet plaketi ile ödüllendirildiği akşam, Serenad Bağcan konseriyle devam etti. Öğretmenler kutlamada hoşça vakit geçirdiler.