SPOR
Giriş Tarihi : 04-12-2021 16:22   Güncelleme : 04-12-2021 16:22

Sürat Pateninde Galibiyet

Sürat Pateninde Galibiyet

Özdemir, milli sporcunun daha önce de önemli başarılar elde ettiğine işaret etti.

"Furkan Akar aynı zamanda Bosna Hersek'te düzenlenen 2019 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde (EYOF 2019) kısa ilbet kulvar sürat pateni branşında gümüş ve bronz olmak üzere iki madalya kazanarak, federasyonumuza ve ülkemize yine spor tarihinde bir ilk olma onurunu yaşatmıştır." 

"Sporcularımız önemli başarılara imza atmaya devam edecek"

Başkan Gökhan Özdemir, kısa kulvar sürat pateni branşının Türkiye'deki gelişimine değindi.

"Ülkemizde 2009 yılında başlamış olan kısa kulvar sürat pateni branşı 2011 yılında Erzurum’da gerçekleşen Dünya Üniversite Oyunları ile tanınmış ve sporcu potansiyeli bu organizasyon sonrası oluşmaya başlamıştır. Bu branşta ülkemiz, dünyada takdirle karşılanan başarılı ve en genç patencilere sahip. Bu sebepledir ki önümüzdeki dönemlerde federasyonumuz ve sporcularımız, ülkemiz adına önemli başarılara imza atmaya devam edecektir." 

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, milli sporcu Furkan Akar'ın elde ettiği bu başarıyla kış ilbet giriş olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil etmeye hak kazanan ilk kısa mesafe sürat patenci olduğunu söyledi.

Özdemir, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları'na katılım sağlayabilmek adına tüm dünya sporcularının kota yarışmaları olan Dünya Kupası'nın dört etabında mücadele ettiğini dile getirdi.