SPOR
Giriş Tarihi : 07-12-2021 16:06   Güncelleme : 07-12-2021 16:06

Şampiyonluk Yarışı Hakkında Konuştu

Şampiyonluk Yarışı Hakkında Konuştu

Şampiyonluk şansları

Burak Elmas, şampiyonluk yarışını da değerlendirdi.

"Genç bir takım kurduk ve alışma sürecinde dalgalanmalar olacağını tahmin ediyorduk. Hiçbir şey bitmedi. Ligde herkes her an puan kaybedebiliyor. 14 puan fazla görünse de bu farkın pozitif anlamda böyle ilbet kalmayacağına eminim. Galatasaray'ın geleceği için bir dönem istediğimiz sonuçları alamayabiliriz belki ama bundan korkmuyoruz." 

"Hedefimiz Galatasaray borcunu ciddi anlamda düşürmek"

Elmas, yönetim planlarını da açıkladı.

"Hedefimiz Galatasaray borcunu ciddi anlamda düşürmek. Gelir ve gider yönetimi konusunda UEFA kurallarına uyabilecek bir sisteme geçmeyi hedefliyoruz. Şu ana kadar başarılı gittiğimizi söyleyebilir." 

Başkanlık performansı:10 üzerinden 5 veriyorum

Elmas, başkanlık performansını da değerlendirdi.

"Ben kendime şu an için 10 üzerinden 5 veriyorum çünkü Galatasaray ile kurduğum hayallere ulaştığımız zaman 7-8’lere çıkabilirim." 

"Maçları yönetemeyecek hakemler mevcut"

Galatasaray Başkanı, kakemler hakkında da görüşlerini dile getirdi.

"Kalite sorunu ortada. Maçları yönetemeyecek hakemler mevcut. Daha şeffaf olmak adına adımlar atılmasını istiyoruz. Hakemlerle ilgili Avrupa ile aramızda siyah ve beyaz kadar fark var." 

"Soyunma odamızda gizli ses kaydı yapan gözlemci yakaladık"

Elmas, gözlemci raporlarında da problem olduğunu söyledi.

"Soyunma odamızda gizli ses kaydı yapan gözlemci yakaladık. Federasyonun raporlarını sızdıran kişiler de var. Disiplin kurulunda da kasıtlı sevkler bulunuyor." 

"Türk futbolu şu anda dipte"

Burak Elmas, yabancı oyuncu sınırına da değindi.

"Bu konuda ciddi bir dayanak yok. Milli marş okuyabilen futbolcu yok gibi söylemler sonrası bu durum ortaya çıktı. Ayrıca ilbet giriş menajerler de Türk futbolcuların değerinin artması adına adımlar attı. Türk futbolu şu anda dipte. Pastanın büyütülmesi gerekiyor. Türk futboluna dışarıdan etki ediliyor."