GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-12-2021 10:41   Güncelleme : 03-12-2021 10:41

Saç Ekimi Saç Hangi Aşamadayken Yapılmalı?

Saç ekimi hangi aşamada yapılır? Saç ekimi yaptırmak için öncelikli durumun saç dökülme sorunu yaşayan kişide isteklilik halinin olması önemlidir.

Saç Ekimi Saç Hangi Aşamadayken Yapılmalı?

 

Saç ekimi hangi aşamada yapılır? Saç ekimi yaptırmak için öncelikli durumun saç dökülme sorunu yaşayan kişide isteklilik halinin olması önemlidir. Çünkü saç ekimleri kapsamında ileri derece saç dökülmesi yaşıyor olmanız veya saç dökülmesinin çok fazla oluşması halinde saç ekimi zamanıdır denmesi doğru değildir. Bölgesel seyreklik yaşadığınızda da saç ekimi yaptırarak oluşan sorunu yok etmeniz mümkün olup ileriki dökülmeleri de engelleyebilmeniz mümkündür. Bu yüzden değerlendirdiğinizde oldukça akıllıca bir düşünce şekli olduğunu da keşfedersiniz. Saç ekim işleminden yararlanmak için saçlarınızın tümüyle dökülmesi gerekmemektedir. Saç dökülme durumunuz mevcut hassasiyetiniz doğrultusunda istediğiniz vakitte yaptırabilmeniz mümkün olduğu bilinir.

Saç Ekimleri

Saç ekimi ne zaman yapılmalı sorusuna yönelik kişide oluşan bölgesel seyrelme hali bile yeterli demektir. İlk dökülme durumundan itibaren saç derisinde gözle görülen boşlukların oluşması beraberinde saç ekim işlemi yapılması gerekli görülmektedir. Erkeklerin kadınlara oranla daha fazla tercih ettiği saç ektirme işlemleri son derece sağlıklı ve güzel sonuç veren bir uygulamadır. Kaybettiğiniz saçlarınıza uygun fiyatlar eşliğinde ulaşacağınız saç ekim ile kendinize olan güveninize de geri getirmeyi başarır. Lokal anestezi ile yapılan bu yöntemlerin sonrasında hiçbir ağrı ve acı çekmezsiniz. Ayrıca da operasyonunuz 8 saate kadar bitmiş olur. Zaten ortalama 6 ile 8 saat arasında olan bu yöntem sonrası ağrı kesici bile kullanmaya gerek görmezsiniz.

Saç Ekim

Saç ekim aşamaları kapsamında ekim yapılacak güne kadar belirli bir döngüden geçersiniz. Bununla birlikte uzman hekimin belirttiği durumlara yönelik araştırma yapıldığı da bilinmektedir. Saç ekimi yaptırma konusunda gerçekten kararlılık ve isteklilik önemli rol oynamaktadır. Bu yönden düşününce genel aşamaları şu şekilde sıralanır.

  • Kararlı olma beraberinde belirttiğiniz zamanda yaptırma
  • Doktor seçiminde profesyonel davranma
  • Ön görüşme kapsamında hangi saç modelinden hoşlandığınızı belirterek en uygun işlemin hangisi olacağını anlama
  • Saç ekim öncesi yapmamanız gerekenleri iyi bilme
  • Saç ekim sonra uygulamanız gereken adımlara uyma

Yukarıda sıralanan aşamalar genel bakımdan her insanın saç ekimi kapsamında uygulaması gereken adımlardır.