SAĞLIK
Giriş Tarihi : 05-12-2021 10:51   Güncelleme : 05-12-2021 10:51

Doç. Dr. Akif Diri Holep Ameliyatı

Akif Diri Samsun ilinde doğmuş ve 1996 yılında da Tıp eğitimini 19 Mayıs Üniversitesinde bitirmiştir. Aynı zamanda 19 Mayıs Üniversitesinden üroloji alanında ihtisasını tamamlayarak üroloji uzmanı olmuştur.

Doç. Dr. Akif Diri Holep Ameliyatı

Akif Diri Samsun ilinde doğmuş ve 1996 yılında da Tıp eğitimini 19 Mayıs Üniversitesinde bitirmiştir. Aynı zamanda 19 Mayıs Üniversitesinden üroloji alanında ihtisasını tamamlayarak üroloji uzmanı olmuştur. Bu alanda çok fazla tedavi yöntemi uygulayarak hastalarına hizmet vermektedir. Tam 21 yıllık tecrübeyle birlikte çok fazla operasyona şahit olmuştur. Doç. Dr. Akif Diri üroloji alanında verdiği tedavi yöntemlerinden biri de holep tedavisi olarak bilinir. Oldukça basit bir işlemdir. Korkmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

HoLEP teknolojisi kullanılarak prostatın lazer ile birlikte enükle edilmesidir. Böylece çıkarılır. Özellikle de son 10 yıl içerisinde çok sık kullanılmaya başlanmıştır. Prostata büyümesi hastalıklarında yüksek oranda olumlu sonuçlar vermiş bir yöntemdir.

HoLEP Ameliyatının Özellikleri

HolEP ameliyatı lazer ile gerçekleşir. Uygulama sonrası ise hasta idrara çıktığında yanma hissi yaşamayacaktır. Bu ameliyat içerisinde oldukça düşük kanama riski vardır. Hastanede yatış süresi de çok kısadır. En önemlisi de hızlı bir iyileşme süreci vardır. Genellikle 24 saat gibi kısa bir süre sonra normal hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu ameliyat sonrası cinsel fonksiyonlara kesinlikle zarar verilmemektedir. Hastalarda ameliyat sonrası sertleşme problemi de beklenmez.

Ayrıca HoLEP ameliyatı sayesinde kötü huylu dokunun oluşumunu gözden kaçırmak da oldukça düşüktür. HoLEP teknolojisi ile ameliyat olan hastalar bu süreçten sonra hastalık yineler mi sorusunu da yöneltir. Ancak hastalığın yineleme riski oldukça düşüktür.

Kaynak: https://www.akifdiri.com/tedaviler/holep-tedavisi