GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2021 16:44   Güncelleme : 09-12-2021 16:44

Geleneksel yöntemlerin aksine elektronik ortamda reklamcılık

Reklamcılık ve yayıncılık hayatımızda önemli rol oynamaktadır. Farklı sektörlerde binlerce çalışan firmalarının daha iyi satış yapabilmeleri için ürünlerini tanıtmaktadırlar.

Geleneksel yöntemlerin aksine elektronik ortamda reklamcılık

Reklamcılık ve yayıncılık hayatımızda önemli rol oynamaktadır. Farklı sektörlerde binlerce çalışan firmalarının daha iyi satış yapabilmeleri için ürünlerini tanıtmaktadırlar. Hazırlanan broşür ve kataloglar da bu amaca hizmet etmektedir. Klasik baskı yöntemleri ile oluşturulan bu kaynakların aksine elektronik ortamda da Ebroşür oluşturmak mümkün olabilmiştir. Türkiye’de faaliyet gösteren flixpub yaptığı araştırmalar sonucunda bu alanda hizmet vermektedir. Klasik anlayışın dijital ortam ile desteklendiği yenilikçi fikirleri ortaya koymaktadır. Hazırlanması normal kataloglardan çok da farklı olmayan bu yöntemler ile geniş kitlelere ulaşmak daha mümkün olabilmektedir. Elde edilen PDF tasarımlar ile elektronik ortamda reklamcılık yapmak kolay bir hâle gelmiştir. Hareketli içerikleri sayesinde müşteriler tarafından daha çok ilgi gören e-katalog avantajları yalnız bununla da sınırla değildir.

Baskıda maliyetlerin azaltılması

Broşür ve dergiler yayıncılık alanında vazgeçilmez unsurlardır. Birçok emek verilerek hazırlanan bu kaynaklar genellikle kâğıtlar üzerine renksiz veya renkli olacak şekilde basılmaktadırlar. Bunun internetteki karşılığı olarak sunulan ekatalok yöntemleri ise birçok avantajı kendi çatısı altında barındırmaktadır. Klasik baskı yöntemlerinin aksine kâğıt, elektrik ve yol masrafları gibi birçok giderden bu şekilde tasarruf edilebilmektedir. Aynı zamanda bu yöntemler sayesinde doğaya katkı sağlamak da mümkün olmaktadır. Son yıllarda kurumsal firmaların politikalarında süreklilik kavramını görmek sıradan bir hâl almıştır. Flixpub sunduğu çözümler sayesinde geleneksel yöntemler ile elektronik ortamda oluşturulan içerikleri birleştirmeyi başarmıştır.