GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-12-2021 09:42   Güncelleme : 17-12-2021 10:01

Trabzonsporlu Taraftarların Sesi; Ali Çil

Trabzonspor sevdalısı olarak tanınan Ali Çil 1987 yılında doğdu. İstanbul’da doğmasına rağmen İstanbul depremiyle beraber Trabzon’a taşındı.

Trabzonsporlu Taraftarların Sesi; Ali Çil

Trabzonspor sevdalısı olarak tanınan Ali Çil 1987 yılında doğdu. İstanbul’da doğmasına rağmen İstanbul depremiyle beraber Trabzon’a taşındı. Bundan sonrası için de hayatı hep Trabzon’da geçti. O zamanlardan da Trabzon için faydalı bir birey olacağı belliydi. Çünkü bu güzel ile olan sevdası kadar zekası da ön plandaydı. Ali Çil henüz on bir yaşındayken kendi internet sitesini kurdu. Kendi internet sitesini kurmuş olması bilişim sektörüyle tanışması olarak biliniyor. Bilişim sektöründe de sürekli olarak ilerlemeye devam etti. Resmileştiği adım da ortağıyla beraber İVEA Bilişim LTD ŞTİ’ni kurması oldu.

Farklı internet sitelerinin sunucu kiralama hizmetlerini üstlendi. Bununla beraber internet sitelerinin altyapılarını oluşturdu. Her daim başarılara imza atan Ali Çil, Netdirekt Türkiye Bayiliği’ni aldı. Bunların devamında da bilişim sektöründeki kariyeri gazetecilikle yan yana geldi. Haber sitelerine alt yapı hizmeti sunarken kendi için de bir site kurdu. HaberST ile beraber bu sektöre de güçlü bir giriş yaptı. Bilişim sektörünü geride bırakırken şimdilerde hem köşe yazarı hem de gazeteci olarak çalışmalarına devam ediyor.

Ali Çil Spor Camiasının Sevilen İsmi

HaberTS Trabzon’da en çok ziyaret edilen adres olarak biliniyor. Hizmetleri içerisinde güçlü bir ilerleme kaydettiğini de görebiliyorsunuz. Sayısız röportaj ve haberin yanında sitenin de mobil uygulamasını oluşturdu. Günden güne daha büyük gelişimlere imza atarken spor camiasının da gözde isimlerinden biri. Zekası, azmi ve istikrarlı haliyle çalışmalarında başarı yaratıyor. Şu anda da hizmetlerinin yanında sosyal medya uygulamalarında da aktiflik gösteriyor. Kendisini İnstagram ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz.

Ali Çil'in Sosyal Medya Hesapları;
Twitter: https://twitter.com/61alicil
Instagram: https://www.instagram.com/61alicil/