GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2022 14:42   Güncelleme : 07-01-2022 14:42

Harry Potter ve Felsefe Taşı Kitabı

Harry Potter ve Felsefe Taşı gelmiş geçmiş en iyi fantastik romanlar arasında yer alıyor. Sadece fantastik roman okumayı sevenler için değil, hemen her okuyucunun başucu kitabı arasında bulunan bu kitap günümüzde halen popülerliğini korumakta.

Harry Potter ve Felsefe Taşı Kitabı

 

Harry Potter ve Felsefe Taşı gelmiş geçmiş en iyi fantastik romanlar arasında yer alıyor. Sadece fantastik roman okumayı sevenler için değil, hemen her okuyucunun başucu kitabı arasında bulunan bu kitap günümüzde halen popülerliğini korumakta. Konusu bakımından her ne kadar çocuklara hitap ettiği gibi genel bir algı oluşsa da Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabı yediden yetmişe herkesin dilinde. Kitabın isminden de anlaşılacağı üzere kitap Harry adlı bir karakter üzerinden ilerliyor. Kitabın konusuna gelmeden önce, kitabın yazarı olan J.K Rowling hakkında birkaç özel bilgiyi öğrenmekte fayda olacaktır. Dünyaca ünlü roman yazarı, bu kitabı yazarken kızı ile birlikte Edinburgh’te yaşamaktaydı. Yazarın kitabı yazdığı süreç içerisinde The Elephant House isimli bir kafenin ortamından ve kahvelerinden ilham aldığı bilinmektedir. Harry Potter serisinin ilk kitabı olan Felsefe Taşı kısa süre içerisinde büyük ses getiren eserler arasında. Bu seri toplam 8 farklı kitaptan oluşmakta ve tüm kitaplar halen büyük bir ilgiyle okunmaktadır.

Bestseller Kitaplar Arasında Bulunan: Harry Potter ve Felsefe Taşı

Dünyanın en çok satan kitaplar listesinde bulunan Harry Potter ve Felsefe Taşı, oldukça kolay biçimde ulaşmak ve hemen okumak isteyen kitap kurtları için Kitap Gönder sitesinde okuyucularını beklemekte. Harry Potter serisi kitap konusuyla ilgi çektiği kadar, kitap içerisinde yer alan görseller ile de okuyucuları kendisine bağlamaktadır. Kitabı okuyan her birey yakın çevresinde bulunan kişilere önermekte ve hep birlikte kitap hakkında söyleşi ortamı oluşturmaktadırlar. Kitap ismi telaffuz edildiği andan itibaren kişilerin zihinlerinde canlanan fantastik ögeler, yazarın aktarmak istediklerini oldukça başarılı bir biçimde aktardığının da kanıtı nitelikte. İlk yayınlanma tarihi 26 Haziran 1997 olan bu kitabın günümüzde hala çok satanlar arasında bulunmasının bir sebebi daha bulunmaktadır. 2000’li yıllarda beyaz perdede sinema izleyicileri ile buluşan bu yapıt, o zamanlardan itibaren ciddi bir patlama yaşamış ve satış rekorları kırmıştır.

Harry Potter ve Felsefe Taşı Kitap Özeti

Harry Potter serisinin ilk kitabı olan bu fantastik romanda, Harry’nin çocukluğunda yaşadığı esrarengiz olaylar dizisi ve içerisinde bulunduğu sosyal durum karşımıza çıkmaktadır. Annesi ve babasını kaybetmiş olan Harry başka bir akrabası ile yaşamakta ve aile tarafından kötü muameleler görmektedir. Bir merdiven altında yaşamaya mahkum edilmiş Harry’nin kaderi ise hiç beklemediği bir anda tamamen değişecektir. Farkında bile olmadan tepkileri ile çeşitli sihirler yapan Harry, bu durumun ne olduğu hakkında aydınlanma yaşayacaktır. Harry’nin 11. Yaş doğum günü yaklaşırken onu asla tahmin etmeyeceği büyük bir sürpriz beklemekte ve hatta kapısına kadar dayanmaktadır. Önüne geçilmesi mümkün olmayan bu sürpriz Harry’nin kim olduğuna dair ipucular verirken aynı zamanda devamında olacaklar ile ilgili de merak uyandırmaktadır. Her ne kadar kitapta Harry’nin yaşamış olduğu olaylara şahit olsak da yanında bulunan çok yakın iki arkadaşı Harmony ve Ron’un yaşamış olduklarına şahitlik etmek de bir o kadar keyifli ve merak uyandırıcı.

Beyaz Perdede Yer Alan Fantastik Roman

4 Kasım 2001 yılında seyirci ile buluşan Harry Potter ve Felsefe Taşı, öncesinde kitabı okuyan veya okumayan herkes tarafında oldukça beğenilmiştir. Imbd derecelendirmesinde 10 üzerinden 7,6 alan bu yapım, oldukça maliyetli bir bütçe ile hazırlanmıştır. Filmde kullanılan görsel efektler ve kostümler izleyenler tarafından oldukça beğeni toplamıştır. Ayrıca filmde Harry karakterini canlandıran Daniel Radcliffe, canlandırdığı karakter ile bütünleşmiş ve karakteri oldukça iyi yansıtmıştır. Harry Potter serisinin toplam 8 farklı kitaptan oluşmakta ve film de 8 farklı film olarak beyaz perdeye yansıtılmaktadır. Filmin bu kadar ses getirmesinden dolayı, kitaba duyulan ilgi de artmıştır. Kitabı okuyarak filme gidenler, gösterim sonrası çok daha fazla etkilendiklerini belirtirken, filmiz izledikten sonra kitabı okuyanlar ise kitabın oldukça keyifli olduğunu dile getirmişlerdir. Kitap Gönder sitesi üzerinde satışa sunulan Harry Potter serisinin ilk kitabı felsefe taşı oldukça hızlı kargo ve uygun fiyat avantajları ile okuyucularla buluşmaktadır. Kitabın görsel yapısı hakkında fikir sahibi olabilmek için sitede bulunan görsellerden yararlanılabileceği gibi, fiyat bilgisi için de site üzerinden detaylı bilgi almak mümkündür.