GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2022 17:11   Güncelleme : 02-02-2022 17:11

Köpekler İle Evde Yaşamanın Püf Noktaları

Köpekler, bebeklikten erişkinliğe kadar evde beslenecek canlılar arasındadır. Genellikle cinsine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Köpekler İle Evde Yaşamanın Püf Noktaları

 

Köpekler, bebeklikten erişkinliğe kadar evde beslenecek canlılar arasındadır. Genellikle cinsine göre değişiklik gösterebilmektedir. Süs köpeklerinin evde beslenmesi daha uygun olacakken elbette ki vahşi köpekler evde beslense bile büyük bahçeli bir ev olması gerekir. Uysal, sadakatli, sevecen ve sıcakkanlı köpekler sahiplerini benimsediği takdirde onları asla bırakmazlar. Her ne kadar köpekler akıllı oldukları için onlara bakmak kolay gibi görünse de bazı püf noktaları vardır.

  • Tüy Bakımına Dikkat Edin: Köpekler cinslerine göre kedilere oranla çok fazla tüy dökebilirler. Ev ortamında yaşayacak bir köpeğin tüylerinin düzenli olarak tıraş edilmesi önemlidir.
  • Diş Bakımı: Hangi cins olursa olsun köpeklerin ağız ve diş bakımı önemlidir. Dişlerini nazikçe dairesel bir biçimde fırçalayınız. Köpekler 3 yaşına geldikleri zaman ağız içinde bakteriler üremeye başlar bu yüzden ağız ve diş bakımı önemlidir.
  • Egzersiz Yapın: İnsanlarda da olacağı gibi uzun süre hareketsizlik sağlık sorunlarına yol açacağı gibi aynı durum köpeklerde de mevcuttur. Bu yüzden her gün mutlaka köpeğinizle yürüyüşlere çıkın. Bahçe ortamınız varsa orada bazı oyunlar da oynayabilirsiniz.
  • Eğitimine Önem Verin: Köpeklerin düzgün bir şekilde eğitilmesi önemlidir. Ödül mamaları ile onları eğitebilirsiniz. Eğitmek sizi zorlayacaksa bir eğitmenden yardım alabilirsiniz. Özellikle onlara hayır ve evet kelimelerinin ne anlama geldiğini öğretin.
  • Beslenmeye Dikkat: Köpeklerinize sürekli köpek mamaları vermemelisiniz. Veteriner hekiminizin önerdiği bir beslenme listesi ile onu besleyebilirsiniz. Sürekli mama verdiğiniz takdirde sıkılıp yemeyecektir.

Köpek Sahiplenmek Sizi Hayata Bağlar

Köpek bakmak oldukça heyecanlı bir iştir. Eğer ki bir köpek sahiplendiyseniz gün geçtikçe ona bağlandığınızı hissedebileceksiniz. Günümüzde oldukça hayvan sahiplendirme platformu olduğu gibi güvenilirini bulmaz zordur. Sahipleniyorum adresi üzerinden yapılan sahiplenmeler tamamıyla dürüstlükle ve güvenilirlikle gerçekleşmektedir.

Yukarıda bahsedilen evcil hayvan sahiplendirme adresi üzerinden sevimli köpek dostları arasından seçim yapabilir ve onların hayatlarına dokunabilirsiniz. Hayatına dokunduğunuz her canlı sizi koşulsuz şartsız sevecektir. Size alıştıktan sonra birlikte keyifli ve eğlenceli anlar geçirebileceksiniz. Siz de bu sevimli köpeklerden sahiplenmek isterseniz Sahipleniyorum sitesi üzerinden sahiplendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.