GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2022 09:40   Güncelleme : 15-02-2022 10:32

En başarılı Maceracı İş Adamı Dalında Ödül Suat Yiğit’in oldu

En başarılı maceracı iş adamı ödülü 2021 yılında Suat Yiğit’i buldu. Balık tutkunluğu ile bilinen Suat Yiğit, kariyerini bu alanda sürdürmekte ve çeşitli maceralara atılmaktadır.

En başarılı Maceracı İş Adamı Dalında Ödül Suat Yiğit’in oldu

En başarılı maceracı iş adamı ödülü 2021 yılında Suat Yiğit’i buldu. Balık tutkunluğu ile bilinen Suat Yiğit, kariyerini bu alanda sürdürmekte ve çeşitli maceralara atılmaktadır. Bu bağlamda da ciddi bir takipçi kitlesine sahip olan iş adamı oldukça ilgi görmektedir. 1974 İstanbul doğumlu olan Suat Yiğit, çocukluk yıllarını Çubuklu’da geçirmiştir. Daha küçük yaştayken balık tutmaya ilgi duymuş ve bu alanda kariyerini sürdürmüştür. Gençliğinde ekonomik durumlarından dolayı sürekli çalışmak zorunda kalmış. Bu süreçte ise belirli dönemlerde tuttuğu balıkları satarak kendine harçlık çıkarmıştır.

Balıklara ve balık tutmaya olan ilgisini lise eğitim yıllarında da sürdüren Suat Yiğit, İstanbul denizcilik su bilimleri meslek lisesi elektronik bölümü mezunudur. Liseden sonraki yıllarında direkt olarak çalışma hayatına atılmıştır. Şimdilerde ise sürekli olarak paylaşım gerçekleştirdiği bir Youtube kanalı bulunmaktadır. Hem kendini tanıttığı hem de yaşadığı maceraları anlattığı çeşitli video içerikleri çekmektedir. Aynı zamanda balık tutma alanında ilgili olduğu çeşitli yarışmalara, turnuvalara katılmaktadır.

Ekip arkadaşlarıyla birlikte tutmuş oldukları bir kılıçbalığı ile de katıldığı yarışmada ödülü almıştır. Bu bakımdan değerlendirildiğinde Suat Yiğit maceradan maceraya koşan bir iş adamı olarak da nitelendirilebilmektedir. Tüm maceralarını aktaracağı, belgesel niteliğinde bir TV programı projesi de bulunmaktadır. İlerleyen dönemlerde vizyona girecek olan bu programda Ege ve Akdeniz kıyılarında tekne ile maceralarını aktarmayı planlamaktadır.

Instagram adresi: https://www.instagram.com/suatyigittt/