SPOR
Giriş Tarihi : 16-02-2022 14:50   Güncelleme : 16-02-2022 14:50

Çinli Tenisçi Peng Shuai’den Son Dakika Açıklaması: Cinsel Taciz Paylaşımı Yanlış Anlaşıldı!

Çinli tenisçi Peng Shuai, sosyal medya hesabında yayınladığı bir gönderiyle gündeme gelmişti.

Çinli Tenisçi Peng Shuai’den Son Dakika Açıklaması: Cinsel Taciz Paylaşımı Yanlış Anlaşıldı!

Çinli tenisçi Peng Shuai, sosyal medya hesabında yayınladığı bir gönderiyle gündeme gelmişti. Shuai paylaşımında, eski Başbakan Yardımcısı Cang Goali’nin kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etmişti. Fakat son açıklamasında paylaşımının “büyük bir yanlış anlaşılma” olduğunu belirtti.

2022 Kış Olimpiyatları için bulunduğu Pekin’de Fransız spor gazetesi L’Equipe’e özel röportaj veren Peng, konuya dair detayları paylaştı. Röportajın Çin Olimpiyat Komitesinde görev alan bir tercüman ile soru-cevap formatında gerçekleştirilmesi şartıyla yapıldığı aktarıldı. Piabet Çinli tenisçi cinsel taciz sorusuna, “Cinsel taciz mi? Ben kimse bana cinsel tacizde bulundu demedim. Bu paylaşım dışarıda büyük yanlış anlaşılmaya yol açtı. Bu paylaşımın anlamının daha fazla çarpıtılmamasını diliyorum." cevabını vererek konuya açıklık getirdi.

Peng’in 2 Kasım 2021’de Çin’de kullanılan sosyal medya platformu Weibo’dan yayınladığı mesaj kısa bir süre içerisinde kaldırılmıştı. Yaptığı paylaşımın hızla kaldırılmasına ilişkin yöneltilen soruya ise ünlü tenisçi, "Ben sildim. Neden mi? Çünkü öyle istedim." sözleriyle yanıt verdi.

Paylaşımın kaldırılmasıyla birlikte halk arasında devlet kurumlarının mesajın kaldırılmasını talep ettiği konuşulmaktaydı. Fakat devlet kurumlarının kendisine bir baskı kurup kurmadığı sorusuna Shuai, “Benim romantik sorunlarım, benim özel hayatım, spor ve siyasete karıştırılmamalı." şeklinde yanıt vererek iddiaları yalanladı. 2 Kasım 2021’den itibaren hayatında olanları ise “Olması gerektiği gibi; özel bir durum yok." sözleriyle ifade etti.

Ünlü Tenisçi IOC Başkanı Bach İle Bir Araya Geldi

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), paylaşımın büyük ses getirmesinin ardından konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Piabet giriş yapılan açıklamada, iddiaların sahibi Çinli tenisçi Peng Shuai’nin 5 Şubat’ta Pekin’de düzenlenen bir akşam yemeğinde Komite Başkanı Thomas Bach ile bir araya geldikleri aktarıldı. Öte yandan Çin-Norveç arasındaki curling müsabakasını Peng ve IOC'nin Zimbabveli üyesi Kirsty Coventry'nin birlikte izledikleri açıklandı.

Ünlü tenisçinin iddiaları, 2 Kasım'da kişisel sosyal medya hesabından yayınlanmış ve Peng, eski Başbakan Yardımcısı Cang tarafından cinsel tacize uğradığını söylemişti.

Paylaşım, kısa bir süre içerisinde Peng’in hesabından internetin devlet kontrolü olması nedeniyle kaldırılsa da hayranlarının Piabetbahisgvenilir.com fotoğraflayarak kaydetmeleri nedeniyle gündeme gelmişti.

Olayın ardından Çinli tenisçiden uzun bir süre haber alınamaması, Peng Shuai’nin hayatına ilişkin endişelere yol açmış ve uluslararası spor camiası da endişelerini dile getirmişti.